Lekkoatletyczne MŚ: pięcioro Polaków na starcie we wtorek. Pia Skrzyszowska celuje w "życiówkę"!

2023-08-22, 13:18

Lekkoatletyczne MŚ: pięcioro Polaków na starcie we wtorek. Pia Skrzyszowska celuje w "życiówkę"!
Pia Skrzyszowska. Foto: ALEKSANDRA SZMIGIEL / Reuters / Forum

Pięcioro reprezentantów Polski wystartuje we wtorek w czwartym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata. Na stadionie w Budapeszcie zaprezentują się: Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz w eliminacjach biegu na 100 metrów przez płotki, Mateusz Borkowski i Filip Ostrowski w eliminacjach biegu na 800 metrów oraz Norbert Kobielski w finale skoku wzwyż.

Skrzyszowska to ubiegłoroczna mistrzyni Europy. W tym sezonie jej najlepszy wynik to 12.59 sek., ale 22-letnia warszawianka zamierza na Węgrzech poprawić to osiągnięcie.

- Na razie jestem najszybsza w Europie. Na świecie jeszcze nie, ale jest szansa, że to się zmieni! Chciałabym dzisiaj ustanowić swoją "życiówkę" i postraszyć światową czołówkę. Może nie spodziewają się mojej dobrej formy... jako mistrzyni Europy muszę celować coraz wyżej! - deklaruje Polka.

W finałowym konkursie skoku wzwyż weźmie udział Norbert Kobielski. Już przed rokiem podczas MŚ w Eugene był w wyśmienitej formie, ale tam doznał groźnej kontuzji. Teraz zapewnia, że jest gotowy na wysokie skakanie.

- Będę chciał "odczarować" mistrzostwa świata. To moja druga impreza tej rangi i jestem w finale. Jechałem tu z myślą o pierwszej piątce i o nią będę walczył - tłumaczy Kobielski.

Dotychczas Polacy wywalczyli w Budapeszcie jeden medal - srebro Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem.

Posłuchaj

Pia Skrzyszowska przed startem w MŚ 0:21
+
Dodaj do playlisty

Posłuchaj

Norbert Kobielski przed finałem skoku wzwyż 0:30
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także:

MŚ w Lekkoatletyce Budapeszt 2023

bg/IAR

Polecane

Wróć do strony głównej