WTA Tokio: stawiająca na minimalizm Iga Świątek zaskoczyła: pierwszy raz widzę

  2023-09-22, 11:45

  WTA Tokio: stawiająca na minimalizm Iga Świątek zaskoczyła: pierwszy raz widzę
  Iga Świątek przygotowuje się do turniejów w Azji . Foto: PR/Instagram/Iga Świątek

  Iga Świątek jest już w Japonii, gdzie przygotowuje się do kolejnego turnieju, Polka po raz pierwszy będzie rywalizowała w WTA w Tokio. Wiceliderka rankingu w sieci zamieściła nagranie zarejestrowane podczas treningu, uwagę fanów przykuł jeden szczegół. "Pierwszy raz widzę" - komentują kibice.

  Iga Świątek przed wylotem do Azji, mówiła na konferencji prasowej o najbliższych planach.

  - Teraz Tokio, a potem Pekin, nigdy tam nie grałam, będę miała jetlaga do przejścia, dawno tego nie miałam. To będzie wymagające, ale najcięższa część sezonu jest już za mną - powiedziała Iga Światek.

  Polka trenuje już w Tokio, turniej startuje 25 września. Iga Świątek pojawiła się w stolicy Japonii 19 września. Musi przyzwyczaić się do różnicy czasu i warunków atmosferycznych. Aklimatyzacja to wyzwanie, wilgotność powietrza jest znacznie większa od tej, jaka panowała w Polsce.   

  Na profilu Światek na Instagramie pojawiło się nagranie z treningu, na którym tenisistka intensywnie przygotuje się do kolejnych wyzwań. Jeden szczegół szczególnie przykuł uwagę spostrzegawczych fanów. 

  Stawiająca na minimalizm Świątek zaskoczyła 

  Iga Świątek stawia na proste stroje. Na korcie rzadko widzimy Polkę w sukience, Iga Świątek słynie bowiem z minimalistycznego stylu ubierania się. Koszulka, krótkie spodenki i czapka z daszkiem - to Iga. Najdrobniejsza zmiana wywołuje reakcje wśród fanów. Dlatego ... pomalowane paznokcie Polki wzbudziły zachwyt. 

  "Iga i pomalowane paznokcie, pierwszy raz widzę" - czytamy w komentarzach. 

  Iga Światek podczas konferencji prasowej przed wylotem do Azji mówiła o planach - po WTA 500 w Tokio Iga Świątek wystąpi w WTA 1000 w Pekinie >>>> CZYTAJ WIECEJ

  Polka odniosła się także do słynnych memów, które powstają w sieci, gdzie w zabawny sposób pokazywane są osiągnięcia Polki i Roberta Lewandowskiego.

  - Myślę, że Robert też dobrze się bawi oglądając te memy (...) Mam nadzieję, że on się nimi nie przejmuje, ale te memy nie powstawałyby, gdyby Robert nie był naszym najlepszym sportowcem - stwierdziła.


  22-latka została również zapytana, czy wybiera się na wybory parlamentarne, które zaplanowano w Polsce na 15 października.

  - Wydaje mi się, że będę wtedy w Polsce po turnieju w Pekinie. Dlatego zagłosuję, ale oczywiście nie będę teraz mówić, na kogo. Nie wypowiadam się w ogóle na temat polityki. Pozostaję apolityczna. Chciałabym łączyć tenisem. Gdybym wypowiedziała się politycznie, powiedziała, na kogo głosuję, to raczej byłby większy podział w kraju niż łączenie. Zagłosuję, bo uważam to za obywatelski obowiązek, do czego też zachęcam - powiedziała Iga Świątek.

  ***

  Iga Świątek w poniedziałek 11 września oddała pierwsze miejsce w świecie po 525 dniach, czyli 75 tygodniach, co daje jej 10. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. 

  >>>>>> Iga Świątek znów może być numerem jeden - scenariusze pogoni za Sabalenką

  Najbliższe turnieje:

  25 września - 1 października Tokio, Japonia - WTA 500
  30 września - 8 października Pekin, Chiny - WTA 1000
  29 października - 5 listopada Cancun, Meksyk - WTA Finals
  7 - 12 listopada Sewilla, Hiszpania - Billie Jean King Cup Final

  Czytaj także:

  PolskieRadio24.plPolskieRadio24.pl

  red/ah

  Polecane

  Wróć do strony głównej

  Najnowsze: