Oficjalnie: Stephane Antiga odchodzi z klubu! To jego ostatni sezon

  2023-12-11, 15:53

  Oficjalnie: Stephane Antiga odchodzi z klubu! To jego ostatni sezon
  Stephane Antiga odchodzi z zespołu PGE Rysice Rzeszów . Foto: FotoNews / Forum

  - Sezon 2023/2024 jest ostatnim, w którym zespół PGE Rysice Rzeszów trenuje Stephane Antiga - poinformował w poniedziałek klub ze stolicy Podkarpacia. Rzeszowianki są wiceliderkami ekstraklasy siatkarek. Nie wyjaśniono, jaki jest powód odejścia trenera po zakończeniu obecnego sezonu.

  • Rysice najbliższy mecz ligowy rozegrają w piątek
  • W Rzeszowie zmierzą się z z zespołem Metalkas Pałac Bydgoszcz (spotkanie 11. kolejki: PGE Rysice - ŁKS Commercecon Łódź zostało przełożone na 23 grudnia)

  "Dotychczas trener Antiga razem z drużyną zdobył: cztery razy tytuł wicemistrza Polski, raz Puchar Polski, dwa razy Superpuchar Polski, dwa razy dotarł z zespołem do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń" - przypomniano w klubowym komunikacie.

  Wieloletni reprezentant Francji, medalista mistrzostw świata i Europy objął rzeszowski zespół w 2019 roku.

  Antiga karierę zawodniczą, podczas której występował także w polskich klubach, zakończył w 2014 roku. Mimo braku doświadczenia w roli szkoleniowca dość niespodziewanie mianowany został trenerem reprezentacji Polski i już w pierwszym roku pracy z zespołem doprowadził biało-czerwonych do tytułu mistrzów świata.

  Kolejnym etapem jego trenerskiej kariery było stanowisko selekcjonera kadry Kanady. Nie opuścił jednak na stałe Polski i podjął się prowadzenia zespołu z Warszawy (wówczas drużyna ta grała pod nazwą ONICO, obecnie Projekt). Ze stołecznym klubem świętował zdobycie tytułu wicemistrza kraju. Z końcem sezonu 2018/2019 ekstraklasy siatkarzy odszedł jednak z warszawskiego klubu.

  Czytaj także:

  kp/PAP

  Polecane

  Wróć do strony głównej