Poseł PSL zapowiada: dokonamy audytów w poszczególnych spółkach skarbu państwa

2023-12-14, 08:05

- Dokonamy audytów w poszczególnych spółkach skarbu państwa i na bazie tych audytów będziemy podejmować stosowne decyzje - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Ziejewski z PSL.

Minister aktywów państwowych Borys Budka oświadczył w środę, że spodziewa się szybkiej dymisji prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Jak dodał, pilnie wyjaśniona zostanie kwestia inwestycji Orlenu w reaktory SMR. Budka zapowiedział również przygotowanie audytu w spółkach Skarbu Państwa.

"Daniel Obajtek powinien honorowo oddać urząd"

Zbigniew Ziejewski powiedział, że "pan minister Budka rozważa różne kroki prawne ws. Orlenu, to w jego gestii będzie podjęcie stosownych decyzji". - Uważam, że pan Daniel Obajtek powinien honorowo oddać urząd i powinniśmy jak najszybciej powołać nowego prezesa - ocenił polityk. 

- Dokonamy audytów, bo to jest najważniejsze, w poszczególnych spółkach skarbu państwa i na bazie tych audytów będziemy podejmować stosowne decyzje - zapowiedział 24 Zbigniew Ziejewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Powołany w środę przez prezydenta RP nowy minister aktywów państwowych Borys Budka stwierdził podczas konferencji prasowej, że prezes Orlenu Daniel Obajtek publicznie zapowiadał, że ustąpi w razie zmiany układu politycznego po wyborach i w związku z tym spodziewa się, i oczekuje, takiego posunięcia.

Posłuchaj

Zbigniew Ziejewski gościem Polskiego Radia 24 (24 pytania - Rozmowa poranka) 15:38
+
Dodaj do playlisty
Czytaj więcej:

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Zbigniew Ziejewski (PSL)

Data emisji: 14.12.2023

Godzina emisji: 7.35

PAP/nt

Polecane

Wróć do strony głównej