Szymon Marciniak znów doceniony! Polak poprowadzi finał

2023-12-21, 07:00

Szymon Marciniak znów doceniony! Polak poprowadzi finał
Szymon Marciniak poprowadzi finał Klubowych Mistrzostw Świata. Foto: PAP/EPA/ALI HAIDER

Szymon Marciniak został wybrany na sędziego meczu finałowego Klubowych Mistrzostw Świata - poinformował Rafał Rostkowski z TVP Sport.

Polak był arbitrem półfinałowego meczu między Fluminense a Al-Ahly, zakończonego wygraną brazylijskiego zespołu 2:0.

W wielkim finale, Fluminense zagra z Manchesterem City, które ograło 3:0 zespół Urawa Red Diamonds, prowadzony prze Macieja Skorżę.

To pierwsza w historii edycja klubowych MŚ w Arabii Saudyjskiej, ale jednocześnie ostatnia w dotychczasowej formule, z siedmioma drużynami. W 2024 roku turnieju nie będzie, natomiast w 2025 klubowy mundial odbędzie się w Stanach Zjednoczonych i po raz pierwszy zostanie rozegrany z udziałem 32 drużyn. Impreza ma być organizowana co cztery lata.

Dla Marciniaka to kolejny dowód uznania ze strony FIFA i UEFA. 42-letni arbiter z Płocka niedawno poprowadził finał mistrzostw świata, w którym Argentyna pokonała Francję po serii rzutów karnych oraz finałowe starcie minionej edycji Ligi Mistrzów, gdzie Manchester City ograł Inter Mediolan 1:0. 

Z informacji FIFA na platformie X (dawniej Twitter) wynika, że na asystentów arbitra z Płocka wyznaczono Tomasza Listkiewicza i Adama Kupsika, natomiast sędzią technicznym będzie Wenezuelczyk Jesus Valenzuela.

Czytaj także:

kp/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej