Wyprzedaż mieszkań z bonifikatą. Szef Lasów Państwowych składa zawiadomienie do prokuratury

2024-01-22, 11:29

Wyprzedaż mieszkań z bonifikatą. Szef Lasów Państwowych składa zawiadomienie do prokuratury
Zawiadomienie dotyczy sprzedaży lokali z zasobów Lasów Państwowych i jest efektem postępowania wyjaśniającego. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss skierował do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez trzy osoby pełniące do niedawna funkcje kierownicze w Lasach Państwowych.

Chodzi o Józefa Kubicę, byłego dyrektora generalnego Lasów Państwowych, Bartłomieja Obajtka, byłego dyrektora regionalnej dyrekcji w Gdańsku oraz Jana Borkowskiego, byłego nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk.

Zawiadomienie dotyczy sprzedaży lokali z zasobów Lasów Państwowych i jest efektem postępowania wyjaśniającego. W oświadczeniu opublikowanym przez Lasy Państwowe napisano, że wniosek do prokuratury dotyczy wystawienia na sprzedaż trzech mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji w Gdyni.

"Mieszkania należą do Lasów Państwowych, a przeznaczenie na sprzedaż umożliwia ich wykup z dużą bonifikatą aktualnym najemcom, byłym i obecnym pracownikom Lasów Państwowych. Jednym z najemców jest Bartłomiej Obajtek. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i narażenia Lasów Państwowych na powstanie szkody majątkowej wielkich rozmiarów, w kwocie ponad dwóch milionów złotych. Taką łączną wartość mają wszystkie nieruchomości" - czytamy w oświadczeniu.

Odrębne zawiadomienie w sprawie zakupu jednego z mieszkań przez Bartłomieja Obajtka złożyło wcześniej Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Czytaj także:

IAR/fc

Polecane

Wróć do strony głównej