Ekstraklasa: sensacyjne wzmocnienie Radomiaka. Do klubu dołączy wschodząca gwiazda Tottenhamu

2024-01-31, 14:55

Ekstraklasa: sensacyjne wzmocnienie Radomiaka. Do klubu dołączy wschodząca gwiazda Tottenhamu
Zespół Radomiaka wzmocni chorwacki talent? . Foto: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

W PKO BP Ekstraklasie może dojść do zupełnie nieoczekiwanej transakcji. Jak donosi David Ornstein z "The Athletic", w Radomiaku Radom zagra wiosną Luka Vusković, za którego Tottenham zapłacił 12 milionów euro.

Choć polska Ekstraklasa niejednokrotnie zaskakiwała, takiego transferu chyba nikt się nie spodziewał. Luka Vusković uważany jest za jeden z największych talentów w chorwackim futbolu, który po osiągnięciu pełnoletności trafi do Tottenhamu Hotspur za 12 milionów euro.

16-letni środkowy obrońca występuje póki co w Hajduku Split, z którym zdobył już Puchar Chorwacji. Vusković wystąpił do tej pory w 11. meczach pierwszego zespołu, strzelił jednego gola, co czyni go najmłodszym strzelcem gola w historii zasłużonego klubu. Nastolatek, który 24 lutego skończy 17 lat, jest też najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej w Chorwacji.

Głównym celem wypożyczenia do Polski, ma być "ogranie" zawodnika w seniorskiej piłce i oswojenie go z presją gry w nowym środowisku. Radomiak rozpocznie rundę wiosenną od wyjazdowego meczu z Cracovią 10 lutego (sobota).

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy. 

 

Czytaj także:

kp

Polecane

Wróć do strony głównej