Rosjanie zabijają ukraińskie dzieci. Szokujące dane

2024-02-03, 13:19

Rosjanie zabijają ukraińskie dzieci. Szokujące dane
Armia rosyjska zabiła dotąd 522 ukraińskich dzieci. Liczenie małoletnich ofiar wciąż trwa. Foto: PAP/EPA/STEPAN FRANKO

W wyniku agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę do tej pory zginęło 522 ukraińskich dzieci, a 1217 zostało rannych - podała prokuratura generalna w Kijowie.

"Według oficjalnych informacji prokuratorów ds. nieletnich do ranka 3 lutego 2024 r. zginęło 522 dzieci, a ponad 1217 odniosło rany o różnym stopniu ciężkości" - napisano w komunikacie prokuratury, cytowanym przez agencję Ukrinform.

Dane te nie są ostateczne. Jak sprecyzowała ukraińska prokuratura, trwają prace nad ich aktualizacją w miejscach działań wojennych, na terytoriach tymczasowo zdobytych i wyzwolonych.

Jak podaje Ukrinform, prace rozpoczęła Międzynarodowa Koalicja na rzecz Powrotu Ukraińskich Dzieci, której współprzewodniczą Ukraina i Kanada.

Ostrzał trwa

Władze obwodu chersońskiego podały, że w piątek Rosjanie przeprowadzili 67 ataków z użyciem artylerii, moździerzy, dział przeciwlotniczych, czołgów, dronów i lotnictwa. Na Chersoń skierowano 49 pocisków, w tym kierowaną bombę powietrzną.

Rosjanie atakowali dzielnice mieszkalne zaludnionych obszarów regionu; uszkodzone zostały obiekty infrastruktury krytycznej i instytucje edukacyjne, w powiecie berysławskim ostrzelane zostało przedszkole.

Czytaj też:

PAP/mn

Polecane

Wróć do strony głównej