"Dolce vita". Polacy są zadowoleni z poziomu życia. Jesteśmy w czołówce UE
W 2022 r. mieszkańcy UE oceniali swoje ogólne zadowolenie z życia średnio na 7,1 punktu w skali od 0 (bardzo niezadowolony) do 10 (bardzo zadowolony). W 18 z 27 krajów UE ogólne zadowolenie z życia oceniono na poziomie wyższym lub równym średniej UE - poinformował Europejski Urząd Statystyczny.
2024-02-04, 12:24
Z danych zaprezentowanych przez Eurostat wynika, że najwyższa ocena była w Austrii (7,9), Finlandii, Polsce i Rumunii (po 7,7), Belgii i Holandii (po 7,6), a najniższa w Bułgarii (5,6), Niemczech (6,5) i Grecji (6,7).
We wszystkich krajach z wyjątkiem Bułgarii średnie oceny satysfakcji z życia kształtowały się powyżej 6, co oznacza, że większość mieszkańców UE deklarowała, że są raczej zadowoleni niż niezadowoleni.
Na satysfakcję z życia może wpływać wiele czynników, takich jak wiek, poziom wykształcenia, sytuacja rodzinna i finansowa, a także różnorodność doświadczeń, wyborów, priorytetów i wartości jednostki.
Ten subiektywny wskaźnik dobrostanu obywateli Europy jest gromadzony w ramach unijnych statystyk dotyczących dochodów i warunków życia (EU-SILC).
REKLAMA
PR24.pl, Eurostat, DoS
REKLAMA