Pożar domu w Żaganiu. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala

2024-02-04, 17:28

Pożar domu w Żaganiu. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala
Jedna osoba zginęła w pożarze domu w Żaganiu.Foto: shutterstock.com/DarSzach

W pożarze domu w Żaganiu w woj. lubuskim zginęła jedna osoba. Druga zatruła się gazami i nieprzytomna trafiła do szpitala. Z budynku ewakuowano 19 osób, w tym troje dzieci. Na razie nie nadaje się on do mieszkania.

Oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Żaganiu bryg. mgr inż. Paweł Grzymała poinformował w niedzielę, że po godz. 23 w sobotę dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze strychu w budynku mieszkalnym na pl. Bema w Żaganiu.

"Pożar był bardzo rozwinięty"

- Gdy strażacy przybyli na miejsce pożar był już bardzo rozwinięty, duże płomienie objęły dach. Płonął nie tylko strych, ale mieszkanie. Spadające z dachu dachówki przecinały strażackie węże, które trzeba było wymieniać w trakcie akcji. Na miejscu pracowało 49 strażaków - powiedział strażak.

Dodał, że z budynku ewakuowano 19 osób, w tym troje dzieci. Jedna z osób ewakuowanych była nieprzytomna z powodu zatrucia gazami. Trafiła do szpitala. - Po ugaszeniu pożaru w trakcie przeszukania odkryliśmy ciało mężczyzny. W sprawie jego śmierci śledztwo prowadzi policja i prokurator - powiedział strażak.

Wyjaśnił, że budynek nie nadaje się do mieszkania, a lokatorzy trafili do swoich rodzin lub znajomych.

Czytaj także:

PAP/jb

Polecane

Wróć do strony głównej