IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wydano alerty dla wszystkich województw

2024-02-05, 10:42

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wydano alerty dla wszystkich województw
IMGW: silny wiatr na przeważającym obszarze Polski. Foto: PAP/Marcin Bielecki

We wszystkich województwach obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najsilniej powieje nad morzem.

Poniedziałek zapowiada się na kolejny dzień z zachmurzeniem dużym i z temperaturą na plusie. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, na południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 8-9 stopni Celsjusza. Nadal będzie dość silnie wiało.

W poniedziałek można spodziewać się opadów deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem.

- Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 6 stopni w centrum, do 8-9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie – podała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nadal będzie dość silnie wiało. Wiatr ma być porywisty, zachodni i północno-zachodni. W porywach jego prędkość sięgać może do 85 km/h.

Posłuchaj

IMGW: silny wiatr na przeważającym obszarze Polski (IAR) 0:19
+
Dodaj do playlisty

Noc pod znakiem opadów

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się na pochmurną z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami w części północno-wschodniej kraju, na co zwróciła uwagę synoptyk IMGW, spodziewane są także opady śniegu.

Temperatura spadnie od minus 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 2 stopni w centrum, do 6 stopni Celsjusza na południu Polski.

Posłuchaj

We wszystkich województwach obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IAR) 0:14
+
Dodaj do playlisty

Wiatr nadal będzie porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na północnym zachodzie jego porywy mogą dochodzić do 80 km/h, na pozostałym obszarze do ok. 60-75 km/h. Silniej wiać będzie także wysoko w górach.

W kolejnych dniach wciąż ma być sporo deszczu, wietrznie i raczej ciepło, z wyjątkiem północnego wschodu. 

iar/as

Polecane

Wróć do strony głównej