Tragiczny finał pościgu hiszpańskiej straży granicznej za handlarzami narkotyków. Są ofiary
W Hiszpanii dwóch funkcjonariuszy straży cywilnej zginęło podczas pościgu za handlarzami narkotyków. Łódź, którą uciekali przemytnicy, uderzyła w statek patrolowy.
2024-02-10, 17:25
Pościg miał miejsce w piątek wieczorem w porcie Barbate, niedaleko Kadyksu. Na nagraniach z portu widać jak kilka statków straży cywilnej ściga uciekającą łódź. W trakcie ucieczki łódź przemytników uderzyła w jeden ze ścigających ją statków.
W wyniku zderzenia rannych zostało kolejnych dwóch funkcjonariuszy. Jeden jest w ciężkim stanie, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W sprawie hiszpańskie służby aresztowały osiem osób. Są wśród nich trzej pasażerowie łodzi i dwie kolejne osoby, które miały spotkać się z przemytnikami w porcie.
Trzydniowa żałoba w Barbate
Wydarzenie wstrząsnęło Barbate. Miasto ogłosiło trzydniową żałobę i odwołało obchody karnawału. Dziś w południe około tysiąca osób zebrało się w centrum w geście solidarności ze zmarłymi strażnikami.
REKLAMA
Hiszpania jest głównym punktem tranzytowym narkotyków przybywających do Europy z Afryki Północnej. W zatoce Kadyksu regularnie dochodzi do konfrontacji między handlarzami narkotyków i hiszpańskimi służbami.
- Śmiertelnie potrącił 10-latka i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę. Miał przy sobie narkotyki
- Śląscy "łowcy głów" zatrzymali pedofila. Wcześniej wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania
- Gangi narkotykowe coraz bardziej się zbroją. Uczyniły z Belgii centrum światowego handlu bronią
IAR/kg
REKLAMA