Nie żyje Ludwik Denderys. Utytułowany polski bokser miał 79 lat

2024-02-14, 12:40

Nie żyje Ludwik Denderys. Utytułowany polski bokser miał 79 lat
Ludwik Denderys. Foto: PAP/CAF/Stanisław Dąbrowiecki

W wieku 79 lat zmarł Ludwik Denderys - olimpijczyk i medalista mistrzostw Europy w boksie. O jego śmierci jako pierwszy poinformował serwis interia.pl.

Denderys był zawodnikiem wagi ciężkiej. W tej kategorii zdobył dwa brązowe medale - w Bukareszcie (1969) i Madrycie (1971). Urodzony w Młyńsku pięściarz miał za sobą również start na igrzyskach olimpijskich w Monachium, gdzie przegrał w 1/8 finału z późniejszym mistrzem Teofilo Stevensonem.

Odnosił również sukcesy na polu krajowym. Denderys zapisał na swoim koncie trzy brązowe, dwa srebrne i jeden złoty medal mistrzostw Polski, który wywalczył w Mielcu w 1969 roku. Wówczas w finale pokonał Tadeusza Kubackiego.

Walczył w Gwardii Wrocław z którą to w 1966 roku, zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. W karierze bokserskiej, którą zakończył mając 30 lat, stoczył 243 pojedynków, z których 186 wygrał, 11 zremisował i 46 przegrał. Po zakończeniu kariery został trenerem bokserskich grup zawodowych w macierzystym klubie. Współpracował także z kadrą narodową.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej