Wilcza Pełnia. Zdjęcie 17-letniego Polaka wyróżnione w konkursie NASA

2024-02-15, 14:26

Wilcza Pełnia. Zdjęcie 17-letniego Polaka wyróżnione w konkursie NASA
NASA wyróżniła zdjęcie 17-letniego Antoniego Zegarskiego . Foto: Antoni Zegarski

Fotografia wykonana przez 17-letniego Antoniego Zegarskiego zostało wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA "Astronomy Picture of the Day".

Zdjęcie zrobione przez licealistę z Grodziska Mazowieckiego przedstawia styczniową pełnię księżyca, nazywaną także Wilczą Pełnią, w otoczeniu wyjątkowo wyglądających oraz symetrycznie układających się chmur.

Antoni Zegarski pasjonuje się astronomią i astrofotografią, w przyszłości chce zostać inżynierem oraz pracować w branży kosmicznej. Nagrodzone zdjęcie wykonał w trakcie ferii zimowych we włoskich Alpach. Miłośnik astrofotografii podkreśla, że od dawna marzył o wyróżnieniu w konkursie "Astronomy Picture of the Day".

Posłuchaj

Zdjęcie polskiego licealisty zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie NASA (IAR) 0:50
+
Dodaj do playlisty

Fotografia została wyróżniona przez NASA 13 lutego. "Zdjęcie jest uderzające, ponieważ niektórym odbiorcom otaczające chmury wydają się pyskiem wilka, który chce połknąć Wilczy Księżyc. Innym księżyc na fotografii wydaje się być okiem wilka" - napisano w komentarzu NASA, który został załączony do zdjęcia.

Nagroda jest przyznawana od 1995 roku. Wyróżnione zdjęcia są publikowane na stronach NASA oraz w mediach społecznościowych agencji, opatrzone krótkim komentarzem zawodowych astronomów.

Czytaj także:

IAR/bartos

Polecane

Wróć do strony głównej