Pawłowska rozmawia z Trzecią Drogą? Wiceminister rolnictwa: w naszych szeregach nie ma dla niej miejsca

2024-02-19, 18:50

Pawłowska rozmawia z Trzecią Drogą? Wiceminister rolnictwa: w naszych szeregach nie ma dla niej miejsca
Stefan Krajewski: w naszych szeregach nie ma miejsca dla Moniki Pawłowskiej . Foto: PAP / Rafał Guz

- Nie powinno być w naszych szeregach miejsca dla pani Pawłowskiej, dla osób, które zmieniają poglądy z dnia na dzień, patrząc tak naprawdę na własne korzyści i zapewnienie sobie lepszej przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski, członek PSL oraz wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

8 lutego Państwowa Komisja Wyborcza przesłała do marszałka Sejmu listę osób uprawnionych do objęcia mandatu po Mariuszu Kamińskim. Jako kolejna - pod względem liczby głosów - na tej samej liście co Kamiński jest była poseł PiS, a wcześniej Lewicy, Monika Pawłowska. 

Tymczasem pojawiły się doniesienia, jakoby Pawłowska miała prowadzić rozmowy polityczne z Trzecią Drogą. Takim informacjom zaprzeczył rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego

"Pawłowska rozpoczynała od Lewicy"

- Jeśli rzecznik PSL-u zaprzecza, to myślę, że tym bardziej powinna zaprzeczyć Polska 2050. Przecież ta pani była w różnych konfiguracjach politycznych, zmieniała przynależność, rozpoczynając od Lewicy - powiedział Stefan Krajewski. 

- Nie powinno być w naszych szeregach miejsca dla pani Pawłowskiej, dla osób, które zmieniają poglądy z dnia na dzień, patrząc tak naprawdę na własne korzyści i zapewnienie sobie lepszej przyszłości - dodał wiceminister rolnictwa.

Jego zdaniem "właśnie na tym polega rzecz, że czasem idzie się do polityki czy wchodzi do niej, kiedy jest się w opozycji, a czasem się wchodzi, przynależąc do zwycięskiej formacji, a potem trzeba przejść do opozycji". - Taka jest po prostu wola wyborców - stwierdził gość PR24.

- Jestem pełen życzliwości dla osób, które mają swoje stałe poglądy, nie zmieniają ich. Nigdy nie jestem w stanie tego zrozumieć i zaakceptować: jak można zmieniać poglądy pod potrzeby danej chwili - dziś się identyfikować z jednymi wartościami, a zaraz potem z innymi - podsumował Stefan Krajewski.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Stefan Krajewski o Monice Pawłowskiej (Rozmowa PR24) 14:37
+
Dodaj do playlisty

* *  *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: Stefan Krajewski (wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, PSL)
Data emisji: 19.02.2024
Godzina emisji: 17.35

bartos

Polecane

Wróć do strony głównej