Protest rolników. Policja o nowych utrudnieniach: zablokowane są ronda na drogach krajowych

2024-02-27, 09:20

Protest rolników. Policja o nowych utrudnieniach: zablokowane są ronda na drogach krajowych
Polish farmers' protests block main routes to Warsaw. . Foto: Photo: PAP/Albert Zawada

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, zablokowane są ronda na dk 61 w Zegrzu i na dk 62 w miejscowości Bolesławice. Utrudnienia mają związek z protestem rolników.

KSP przekazała, że zablokowane są ronda na dk 61 w Zegrzu na odcinku pomiędzy Michałowem-Reginów a Serockiem oraz na dk 62 w Bolesławowie na skrzyżowaniu dk 62 i drogi 632 w pobliżu miejscowości Dębe.

Na miejscu policjanci informują o możliwych objazdach. Spowolniony ruch jest też na ul. Przyczółkowej na wysokości Pałacowej. "Protestuje grupa rolników, którzy cyklicznie wchodzą na przejście dla pieszych, a następnie po kilku minutach schodzą z niego przepuszczając oczekujące pojazdy" - napisała na portalu X KSP.

Utrudnienia w powiatach okołowarszawskich

Podkreślono, że zapowiadane na wtorek protesty rolników będą się wiązały z utrudnieniami w ruchu drogowym na terenie okołowarszawskich powiatów, jak i w samej stolicy. "Prosimy kierowców o korzystanie ze wskazywanych przez policjantów objazdów lub innych tras alternatywnych" - czytamy we wpisie KSP.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, w najbliższy wtorek kierowcy powinni spodziewać się utrudnień zarówno na drogach krajowych w powiatach okołowarszawskich, jak i Warszawie.

Zmiany organizacji ruchu do godz. 16

"W obrębie gminy Błonie na drodze krajowej nr 92 możliwe utrudnienia w godz. 10-16, na odcinku Bieniewo-Parcele, do miejscowości Bronisze i z powrotem. Z kolei w Warszawie od godz. 11 przewidywane są utrudnienia w centrum Warszawy w rejonie Pl. Defilad na wysokości ul. Emilii Plater, dalej Al. Jerozolimskimi w kierunku Ronda de Gaulle’a, a także okolice Pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejskiej i dalej w rejonie Al. Ujazdowskich, przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów" - przekazała KSP.

Policja zaapelowała do mieszkańców o uwzględnienie utrudnień przy planowaniu swoich obowiązków i doradziła omijanie centrum Warszawy. Przypomniała także o tym, by sprawdzić zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

"Sytuacja odnośnie utrudnień w ruchu drogowym będzie na bieżąco monitorowana. O wszystkich utrudnieniach oraz ewentualnych objazdach będziemy informować na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji oraz na platformie X" - przekazała policja.

Demonstracja w Warszawie ma się zakończyć około piętnastej.

Protest rolników - mapa Protest rolników - mapa

Zobacz również:

[POLSKIE RADIO 24] Protesty rolników. Krzysztof Paszyk: rynek jest zdemolowany, potrzebne są szybkie decyzje

pg, łl/PAP,IAR

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej