"Kwestia stabilnej granicy to kwestia przeżycia". Wicepremier Ukrainy o zamknięciu przejść z Polską

2024-02-28, 20:14

"Kwestia stabilnej granicy to kwestia przeżycia". Wicepremier Ukrainy o zamknięciu przejść z Polską
Ukraina nie zamknie swoich przejść granicznych z Polską - poinformował wicepremier Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Wicepremier Ukrainy Ołeksandr Kubrakow poinformował, że Ukraina nie zamknie swoich przejść granicznych z Polską.

We wpisie opublikowanym na portalu X wiceszef ukraińskiego rządu napisał, że strona ukraińska nie prowadzi żadnych negocjacji z Polską w tej sprawie.

Sprawa stabilnej granicy "kwestią przeżycia"

"Nasi ludzie walczą o istnienie naszego kraju w wojnie z rosyjskim agresorem. Dla nas kwestia stabilnej granicy to kwestia przeżycia" - napisał Ołeksandr Kubrakow.

Premier Donald Tusk poinformował wcześniej, że polski rząd rozważa czasowe zamknięcie granicy z Ukrainą i wstrzymanie wymiany towarowej. Między innymi o takim rozwiązaniu szef rządu będzie jutro rozmawiał w Warszawie na spotkaniu z liderami protestujących rolników.

Tusk: trwają rozmowy ze stroną ukraińską

Donald Tusk powiedział, że prowadzone są rozmowy ze stroną ukraińską, dodając, że byłoby to rozwiązanie tymczasowe i "bolesne" dla obu stron.

Czytaj także:

- Jestem gotów podjąć decyzje nawet twarde, jeśli chodzi o granicę z Ukrainą, zawsze w porozumieniu z Kijowem, żeby nie było napięć niepotrzebnych między Warszawą a Kijowem, ale musimy znaleźć rozwiązanie, które będzie długotrwałe - powiedział premier Donald Tusk.

Informacyjna Agencja Radiowa/PR24/akg

Polecane

Wróć do strony głównej