Orlen Superliga. Industria Kielce wydała komunikat. Szymon Sićko musi przejść operację

2024-02-29, 14:31

Orlen Superliga. Industria Kielce wydała komunikat. Szymon Sićko musi przejść operację
Szymon Sićko będzie musiał przejść operację, co oznacza, że w tym sezonie już nie zagra. Foto: East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Industria Kielce wydała komunikat w sprawie zdrowia Szymona Sićki, który doznał poważnego urazu w poniedziałkowym meczu ligowym z Corotop Gwardią Opole. Mistrzowie Polski poinformowali, że szczypiornista doznał zerwania więzadła rzepki, co oznacza, ze w obecnym sezonie już nie wystąpi.

Kończący 22. kolejkę ekstraklasy szczypiornistów mecz w Opolu miał jednego faworyta. Mistrzowie Polski pewnie pokonali miejscową Corotop Gwardię (40:22), jednak z perspektywy Industrii Kielce wynik spotkania zszedł na dalszy plan.

W dwunastej minucie bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał bowiem jeden z liderów kieleckiej drużyny Szymon Sićko. Reprezentant Polski wybił się, próbując oddać rzut na bramkę gospodarzy, jednak spadł z wysokości na plecy. Na telewizyjnych powtórkach było widać, że lewy rozgrywający Industrii przy wybijaniu w powietrze doznał kontuzji kolana, które wygięło się w sposób nienaturalny.

Szymon Sićko musi przejść operację

Jeden z liderów reprezentacji Polski nie był w stanie opuścić parkietu o własnych siłach i został zniesiony na noszach. Po meczu Szymon Sićko przeszedł wstępne badania, które wykazały uszkodzenie więzadła właściwego rzepki. Dokładną diagnozę zawodnik miał jednak poznać po szczegółowych badaniach w Kielcach.

W czwartek Industria Kielce wydała komunikat, w którym poinformowano o wynikach badań 27-letniego szczypiornisty.

REKLAMA

"Niestety potwierdziły się pierwsze prognozy dotyczące stanu zdrowia Szymona Sićki. Rozgrywający Industrii Kielce podczas poniedziałkowego meczu Orlen Superligi przeciwko Corotop Gwardii Opole doznał urazu zerwania więzadła rzepki. Po konsultacji z klubowymi lekarzami zawodnik przejdzie operację w najbliższą sobotę w Barcelonie. Szymonowi życzymy pomyślnej rehabilitacji i szybkiego powrotu do zdrowia oraz pełni formy sportowej. Czekamy na Ciebie!" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Industria bez Sićki, za to z Karaliokiem i Kounkoud

Taki uraz oczywiście wyklucza jednego z najlepszych polskich szczypiornistów z gry w tym sezonie.

Brak Sićki to ogromne osłabienie dla kieleckiego klubu. W czwartek Industria podejmie norweski Kolstad w meczu 13. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

REKLAMA

W kadrze na ten mecz znajdą się natomiast kontuzjowany ostatnio białoruski obrotowy Artiom Karaliok oraz prawoskrzydłowy Benoit Kounoud, który był ostatnio zawieszony przez klub. Francuz znalazł się bowiem w areszcie po oskarżeniu o próbę gwałtu.

Czytaj także:

/empe

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej