Noc mglista i pochmurna. IMGW ostrzega przed oblodzeniami

2024-02-29, 20:15

Noc mglista i pochmurna. IMGW ostrzega przed oblodzeniami
Na północnym zachodzie w nocy lokalnie może zrobić się ślisko . Foto: Shutterstock/ Elena Elisseeva / I@IMGWmeteo / x.com

W nocy ze środy na czwartek praktycznie w całym kraju będzie mglisto i pochmurnie. We wschodniej połowie kraju spadnie także deszcz. IMGW ostrzega przed oblodzeniem.

Najbliższej nocy na zachodzie i północnym zachodzie kraju zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane, natomiast na pozostałym obszarze będzie ono duże.

Pogoda. Mgły i deszcz

- We wschodniej połowie kraju występować będą opady deszczu. Miejscami praktycznie w całej Polsce tworzyć się będą mgły ograniczające widzialność do 200 metrów - przekazał synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Temperatura minimalna wahać się będzie od -2 stopni C. na północnym zachodzie Polski, w centrum około 5 stopni, do 8 stopni na południowym wschodzie.

- Na północnym zachodzie, ponieważ temperatura nam się obniży poniżej zera, a będziemy mieli do czynienia z opadami deszczu, to w nocy lokalnie może zrobić się ślisko - ostrzegł synoptyk.

Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich i północnych.

Duże różnice temperatur

W piątek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. - W centrum, na wschodzie i krańcach południowo-zachodnich Polski miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu - prognozuje synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 7 stopni na krańcach północnych Polski, do nawet 15-16 stopni na południu kraju.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a wiać będzie z kierunków południowych.

Zobacz także:

IAR/PAP/ka

Polecane

Wróć do strony głównej