Glasgow 2024. Pia Skrzyszowska w świetnej formie! Pewny awans Polki do finału

2024-03-03, 20:46

Glasgow 2024. Pia Skrzyszowska w świetnej formie! Pewny awans Polki do finału
Pia Skrzyszowska awansowała do finału biegu na 60 metrów przez płotki podczas HMŚ w Glasgow . Foto: PAP/Adam Warżawa

Pia Skrzyszowska w świetnym stylu awansowała do finału biegu na 60 metrów przez płotki podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow. Polka o medal powalczy jeszcze niedzielnego wieczora.

  • Pia Skrzyszowska świetnie spisała się już w eliminacjach. W półfinale 22-latka potwierdziła znakomitą formę
  • Czas 7,78 s jest zaledwie o 0,01 sekundy słabszy od rekordu Polski na 60 metrów przez płotki

Pia Skrzyszowska przyjechała do Glasgow jako jedna z głównych polskich nadziei na dobry wynik.

22-latka świetnie spisała się w eliminacjach. Wygrała swoją serię z czasem 7,80 s, co było jej najlepszym wynikiem w obecnym sezonie halowym.

Także w półfinale nasza płotkarka spisała się znakomicie. Pia Skrzyszowska biegła w pierwszym półfinale i zajęła w nim drugie miejsce z rewelacyjnym czasem - 7,78 s. To wynik zaledwie o 0,01 sekundy słabszy od rekordu Polski Zofii Bielczyk z 1980 roku.

Półfinałowy wynik jest też wyrównaniem rekordu życiowego Skrzyszowskiej. Szybsza od naszej reprezentantki w jej serii była tylko rekordzistka świata Devynne Charlton z Bahamów - 7,72 s.

Biorąc pod uwagę wszystkie trzy biegi półfinałowe szybciej od Polki pobiegła jeszcze Francuzka Cyrena Samba-Mayela, która pobiła rekord swojego kraju - 7,73 s.

Świetny czas i trzeci wynik Pii Skrzyszowskiej pokazuje, że Polka może powalczyć o medal światowego czempionatu w finale, który zaplanowano na godzinę 22.

Czytaj także:

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej