Szef MSWiA: w tym tygodniu poznamy nowego komendanta głównego policji

2024-03-20, 10:08

Szef MSWiA: w tym tygodniu poznamy nowego komendanta głównego policji
Szef MSWiA: w tym tygodniu poznamy nowego komendanta głównego policji. Foto: policja.gov.pl

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński poinformował w Programie 1 Polskiego Radia, że najpóźniej do końca tygodnia premier podejmie decyzję w sprawie wyboru nowego komendanta głównego policji. Od 22 grudnia ubiegłego roku pełniącym te obowiązki jest inspektor Marek Boroń.

Minister Marcin Kierwiński powiedział, że wysoko ocenia jego dotychczasową pracę. - Pan komendant Boroń w tej nowej Komendzie Głównej Policji będzie jedną z najbardziej eksponowanych postaci - mówił szef MSWiA.

"Stosowny wniosek zostanie sformułowany"

Decyzja kadrowa dotycząca powołania nowego komendanta zostanie podjęta przez premiera. - Ja w każdym razie tak rozmawiałem z panem premierem, że stosowny wniosek zostanie sformułowany - podkreślił Marcin Kierwiński.

Szef MSWiA dodał, że w ciągu najbliższych dni przedstawi również wyniki kontroli wewnętrznej w policji w sprawie incydentu z Black Hawkiem. Chodzi o zerwanie linii energetycznej przez pilota policyjnego śmigłowca podczas pikniku wojskowego z udziałem polityków PiS. Impreza odbyła się w sierpniu ubiegłego roku pod Sarnową Górą koło Ciechanowa na Mazowszu. Koszt naprawy maszyny wyniósł ponad dwa miliony złotych.

Czytaj więcej:

IAR/nt

Polecane

Wróć do strony głównej