La Liga. Barcelona - Las Palmas. Robert Lewandowski bez gola, ale z kartką. Nieuznane trafienie Polaka

2024-03-30, 23:10

Robert Lewandowski ucieka z piłką obrońcy Las Palmas Enzo Loiodice. Foto: PAP/EPA/Toni Albir

FC Barcelona pokonała u siebie UD Las Palmas 1:0 w meczu 30. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Robert Lewandowski grał przez 81 minut i trafił do siatki, jednak gol polskiego piłkarza nie został uznany.

Robert Lewandowski już w piątej minucie trafił do siatki Las Palmas. Gol nie został jednak uznany, gdyż napastnik "Dumy Katalonii" znajdował się na spalonym.

Nieuznane gole Barcelony. "Lewy" trafił do siatki

Dziesięć minut później Polak ponownie był blisko zdobycia gola, ale jego uderzenie obronił Alvaro Valles.

W dziewiętnastej minucie Robert Lewandowski wystąpił w roli asystenta, lecz gol Raphinii nie został uznany, co wzbudziło spore kontrowersje. Arbiter uznał, iż Brazylijczyk znajdował się na spalonym.

Gracze z Wysp Kanaryjskich głównie się bronili, a dodatkowo od 24. minuty grali w dziesiątkę. Z boiska wyrzucony został Valles. Bramkarz gości wyszedł daleko i sfaulował Raphinhę. Decyzja arbitra nie mogła być inna.

Gospodarze dominowali, a na swoją bramkę polował Robert Lewandowski. Po raz kolejny blisko było w 34. minucie, gdy napastnik uderzył głową po wrzutce Joao Cancelo z lewej strony. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Raphinha zapewnił trzy punkty

Do przerwy gole jednak nie padły. Co więcej, w doliczonym czasie 1. połowy faworyci mogli stracić gola, gdyż groźnie z rzutu wolnego uderzył Saul Coco.

"Duma Katalonii" udowodniła swoją wyższość dopiero w drugiej części gry. Podopieczni Xaviego Hernandeza dominowali, ale zdobyli tylko jednego gola.

W 59. minucie upragnioną bramkę strzałem głową zdobył Raphinha, który wykorzystał znakomite podanie od Joao Felixa.

Wciąż aktualni mistrzowie Hiszpanii mogli wygrać wyżej, jednak świetną okazję zmarnował choćby Felix, który z bliska trafił w poprzeczkę.

Lewandowski wykartkowany po zmianie

Robert Lewandowski w drugiej połowie był już mniej aktywny. Został zmieniony w 81. minucie. "Lewy" ociągał się z zejściem z murawy, za co otrzymał żółtą kartkę.

Oznacza to, że z powodu nadmiaru kartoników Polak nie zagra w następnym meczu ligowym z Cadiz. Lewandowski "wyczyścił" natomiast swoje konto kartkowe przed El Clasico - "Barca" zmierzy się z Realem Madryt 21 kwietnia na wyjeździe.

W końcówce spotkania świetną okazję na wyrównanie miał Alberto Moleiro, jednak piłka po jego strzale poszybowała tylko w boczną siatkę.

Ostatecznie "Blaugrana" wygrała zasłużenie, choć wynik 1:0 sugerowałby, że mecz był dość wyrównany.

FC Barcelona po rozegraniu 30 ligowych spotkań ma w dorobku 67 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzący Real Madryt ma o pięć "oczek" więcej. "Królewscy" swój mecz w tej kolejce zagrają w Niedzielę Wielkanocną, a ich rywalem będzie groźny Athletic Bilbao.