Pogoda. Wichury nad Polską. Synoptycy wskazali regiony objęte alertem

2024-04-03, 10:26

Pogoda. Wichury nad Polską. Synoptycy wskazali regiony objęte alertem
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem dochodzącym w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie obowiązuje do godzin wieczornych w województwach podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i mazowieckim oraz we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, a także w części województw podkarpackiego, małopolskiego i łódzkiego.

Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 kilometrów na godzinę, z zachodu i północnego zachodu.

Pogoda na środę

W środę zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na północy wystąpi deszcz ze śniegiem, a nawet mokry śnieg.

Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na północy, ok. 10 w centrum, do 15 na południu. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty - do 70 km/h, zachodni.

W nocy rozpogodzi się na północy i w centrum. Na północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Od zachodu i południa wystąpią opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna od minus 2 na Suwalszczyźnie, do 8 stopni na południu i zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni, skręcający na południowy.

Czytaj również:

dn/IAR

Polecane

Wróć do strony głównej