Tajemniczy przedmiot z kosmosu uderzył w dom. NASA bada sprawę

2024-04-03, 18:12

Tajemniczy przedmiot z kosmosu uderzył w dom. NASA bada sprawę
Pochodzenie tajemniczego przedmiotu ma zbadać NASA . Foto: X / AlejandroOtero

Na dom mieszkańca Florydy spadł tajemniczy przedmiot, który przebił dach i wyrządził duże szkody w środku. Według właściciela nieruchomości mógł to być fragment Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zbadanie sprawy zapowiedziała NASA.

Alejandro Otero opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia swojego domu, na których widać dziury w dachu i przebitą podłogę na dwóch piętrach. Jego zdaniem uszkodzenia to skutek uderzenia w jego dom kosmicznych śmieci. 

Mieszkaniec Florydy poinformował, że niewiele brakowało do tragedii, bo ważący ponad kilogram odłamek omal nie uderzył jego syna, który akurat przebywał w domu.

Tajemniczy obiekt uderzył w dom. Sprawę zbada NASA

O wyjaśnienie zdarzenia mężczyzna zwrócił się do NASA. Agencja kosmiczna wydała oświadczenie w tej sprawie. 

"NASA zabrała przedmiot we współpracy z właścicielem domu i jak najszybciej go przeanalizuje w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie, aby ustalić jego pochodzenie" - napisano w oświadczeniu. 

Więcej informacji na ten temat agencja ma udostępnić po zakończonej analizie. Jeśli okaże się, że tajemniczy przedmiot był wykorzystywany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mieszkaniec Florydy będzie mógł się starać o odszkodowanie. 

Czytaj także:

polsatnews.pl, bartos

Polecane

Wróć do strony głównej