Jacek Kurski poprowadzi PiS do Brukseli? Przemysław Czarnek: nie jest przypadkową osobą

2024-04-16, 18:56

- Jacek Kurski jest znaną postacią w naszym ugrupowaniu, od dziesiątek lat, nie wiem, czy jego przyjazd miał coś wspólnego z wyborami do Parlamentu Europejskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości i szef jej struktur w województwie lubelskim Przemysław Czarnek. - Pierwsze słyszę, by miał kierować kampanią - przyznał. 

Były minister edukacji i nauki pytany był w Polskim Radiu 24 o zdjęcie z wieczoru wyborczego PiS po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych. Były prezes TVP Jacek Kurski stoi tam dwa kroki za Jarosławem Kaczyńskim. Wzbudziło to medialne spekulacje na temat nowej roli Jacka Kurskiego w PiS.

- Jacek Kurski nie jest przypadkowym człowiekiem. Jest znaną postacią w naszym ugrupowaniu, od dziesiątek lat - stwierdził Przemysław Czarnek.

Przekonywał też, że nie wie, czy pojawienie się Jacka Kurskiego na Nowogrodzkiej ma coś wspólnego z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Nie jestem w kierownictwie partii - tłumaczył. 

Szef struktur PiS w Lubelskiem pytany był też, czy Jacek Kurski znajdzie się na listach wyborczych tej partii do Parlamentu Europejskiego. - Myśmy wczoraj (w poniedziałek - przyp. red.) na zarządzie wojewódzkim wskazali 18 nazwisk na 10 możliwych. Mogę zapewnić, że nie ma tam Jacka Kurskiego. A jak jest w innych województwach - nie moja sprawa - mówił Przemysław Czarnek. 

PiS przed eurowyborami. Przemysław Czarnek o szansach na zmianę szefa sztabu

Przyznał też, że "pierwsze słyszy", by były prezes TVP miał pokierować kampanią wyborczą PiS do europarlamentu. Pytany, czy chciałby, by to Jacek Kurski poprowadził PiS, odparł, że nie wie, kto powinien to zrobić, ale że według niego "najlepiej zrobi to Piotr Milowański, który znakomicie poprowadził zwycięską kampanię samorządową". 

Jak zauważył, wybory do PE odbędą się w kilka miesięcy po samorządowych. - My cały czas jesteśmy w kampanii. Nie sądzę, by ktokolwiek zmieniał szefa sztabu. Ale nie wiem tego, ja o tym nie decyduję - podkreślił Przemysław Czarnek. 

Więcej w nagraniu: 


Posłuchaj

Przemysław Czarnek: nie wiem, czy obecność Jacka Kurskiego na wieczorze wyborczym PiS ma coś wspólnego z wyborami do PE ("Rozmowa Polskiego Radia 24") 11:45
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także: 

***

Audycja: "Rozmowa Polskiego Radia 24"

Prowadzący: Paweł Pawłowski

Gość: Przemysław Czarnek (poseł PiS)

Data emisji: 16.04.2024

Godzina emisji: 17.35


Polskie Radio 24/ mbl/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej