Wielka Brytania. Tysiące osób oszukanych przy zakupie biletów na koncerty Taylor Swift

2024-04-17, 07:39

Wielka Brytania. Tysiące osób oszukanych przy zakupie biletów na koncerty Taylor Swift
Wielka Brytania. Tysiące osób oszukanych przy zakupie biletów na koncerty Taylor Swift. Foto: Shutterstock/Brian Friedman

Nawet kilka tysięcy osób mogło zostać oszukanych w Wielkiej Brytanii podczas zakupu biletów na koncerty gwiazdy muzyki pop, Taylor Swift. Oszustwo polegało na sprzedawaniu fałszywych biletów. Jak podał bank Lloyds, ofiarą przestępców padło co najmniej trzy tysiące osób. W ten sposób stracono 1,24 miliona funtów.

Ponad 90 proc. zgłoszonych przypadków oszustwa zaczynało się od reklam w serwisie społecznościowym Facebook.

Wśród gwiazd, których wizerunek wykorzystywany jest przez brytyjskich oszustów, są też m.in. Beyonce, Coldplay i Harry Styles.

"Swifties"

Taylor Swift to jedna z najpopularniejszych artystek na świecie. Jej płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy, jej trasy koncertowe biją rekordy popularności, na Instagramie obserwuje ją 279 milionów osób.

Jej fani nazywają siebie "Swifties". Tzw. fandom to samonapędzająca się machina, która piosenkarce przynosi milionowe zyski, plasując ją w 2023 roku na 34. miejscu wśród najbogatszych Amerykanów. Fani traktują siebie jak rodzinę, wzajemnie wspierając się na koncertach, wspólnie organizując wydarzenia poświęcone artystce.

Konsultant od Taylor Swift

Niedawno informowaliśmy, że londyńskie Muzeum Wiktorii i Alberta poszukuje konsultanta do spraw kulturowego fenomenu artystki. Mowa o największej na świecie kolekcji designu, rzemiosła artystycznego i wzornictwa. Tymczasem fani Taylor Swift nie od dziś tworzą inspirowane jej muzyką rękodzieła.

W pocie czoła pracują nad koncertowymi transparentami i strojami, ale też choćby "bransoletkami przyjaźni", którymi wymieniają sie podczas występów. To trend, który zapoczątkowała piosenka "You're on Your Own Kid". W internecie znaleźć można mnóstwo instrukcji na temat tego, jak stworzyć ozdobę.

Czytaj także:

IAR/łl

Polecane

Wróć do strony głównej