Tragedia pod Oławą. Czołowe zderzenie z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

2024-04-18, 11:20

Tragedia pod Oławą. Czołowe zderzenie z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby
Miejsce wypadku na drodze krajowej nr 94 na odcinku Oława-Brzeg . Foto: PAP/KP PSP Oława

- Dwie osoby zginęły, trzecia z obrażeniami zagrażającymi życiu i zdrowiu została przewieziona do szpitala - poinformowała portal PolskieRadio24.pl asp. sztab. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej 94 przed miejscowością Godzikowice.

Wypadek miał miejsce około godziny 2:35 na 126. kilometrze DK94 na wyjeździe z Oławy, przed miejscowością Godzikowice w kierunku w stronę Brzegu. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kobieta kierująca samochodem osobowym marki Subaru z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym cysterną - przekazała asp. sztab. Wioletta Polerowicz.

- Pomimo udzielonej natychmiastowej pomocy życia 21-letniego kierowcy oraz 20-letniego pasażera nie udało się ratować - dodała.

Wyjaśniła, że Subaru podróżowały trzy osoby: kierowca i dwóch pasażerów. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał obrażeń, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna był trzeźwy.

- Na miejscu działa prokurator grupa dochodzeniowo śledcza oraz biegły z zakresu wypadków drogowych - przekazała oficer prasowa. 

Tragedia pod Oławą. Utrudnienia w ruchu

Kierowcy, by ominąć zablokowany odcinek DK94, jadący Brzegu w kierunku Oławy w miejscowości Godzikowice powinni skręcić w lewo na drogą prowadzącą do miejscowości Jaśkowice.

Natomiast podróżujący z Oławy również powinni kierować się na miejscowość Jaśkowice, a następnie na Godzikowice.

Policjanci kierują lokalnymi drogami.

Czytaj także:

kg


Polecane

Wróć do strony głównej