Protasiewicz zaatakował Kierwińskiego. Zdrojewski: on wymaga pomocy

2024-05-06, 10:00

Protasiewicz zaatakował Kierwińskiego. Zdrojewski: on wymaga pomocy
Bogdan Zdrojewski skomentował ostatnie wypowiedzi Jacka Protasiewicza na temat wystąpienia Marcina Kierwińskiego. Foto: PAP/Aleksander Koźmiński

- Polityka obarczona jest ogromnym ryzykiem. Związane jest to z manipulacjami i aktywnościami wynikającymi z różnych sytuacji życiowych. Wszystko to trzeba uwzględniać. Niestety stała się tak brutalna i agresywna, że z trudem sam się w tym odnajduję - mówił w Poilskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski z Koalicji Obywatelskiej.  

Burzę wywołała sprawa przemówienia szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wypowiadane przez niego słowa urywały się, nie było słychać końcówek niektórych wyrazów. Część użytkowników portalu X zarzuciła Kierwińskiemu nietrzeźwość, inni podejrzewali udar, a dziennikarze pytali o stan zdrowia.

Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego w tej sprawie doszło do ogromnej manipulacji. - Bardzo mu współczujemy. Wiemy, że będzie zabiegał o rozstrzygnięcie niektórych spraw w trybie sądowym. I słusznie. Wydaje się, że istnieje granica aktywności o charakterze manipulacyjnym. W tym wypadku wszystkie zostały przekroczone - powiedział poseł KO. 

"Protasiewicz wymaga pomocy"

Oliwy do ognia dolał Jacek Protasiewicz, były partyjny kolega Kierwińskiego. W mediach społecznościowych wskazał, że opozycja nie przez przypadek wskazuje na nietrzeźwość szef MSWiA. - Jacek Protasiewicz wymaga pomocy. Nie mam kompetencji, aby oceniać jego aktywności, nie obserwuję ich. Natomiast polityka obarczona jest ogromnym ryzykiem. Związane jest to z manipulacjami i aktywnościami wynikającymi z różnych sytuacji życiowych. Wszystko to trzeba uwzględniać. Niestety stała się tak brutalna i agresywna, że z trudem sam się w tym odnajduję. Patrzę na to z bólem, przykrością i zażenowaniem - tłumaczył Zdrojewski.   

Posłuchaj

Bogdan Zdrojewski gościem Sylwii Białek (24 pytania - Rozmowa poranka) 17:44
+
Dodaj do playlisty

Aby urwać spekulacje, minister Kierwiński poddał się badaniu alkomatem. Wynik był negatywny.  

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadząca: Sylwia Białek 

Gość: Bogdan Zdrojewski 

Data emisji: 6.05.2024

Godzina emisji: 7.33

PR24

Polecane

Wróć do strony głównej