MŚ w hokeju 2024. Reprezentacja Polski pożegnała się z Elitą [WYNIKI BIAŁO-CZERWONYCH]

2024-05-20, 23:00

MŚ w hokeju 2024. Reprezentacja Polski pożegnała się z Elitą [WYNIKI BIAŁO-CZERWONYCH]
Polscy hokeiści wracają na mistrzostwa świata Elity po 22 latach nieobecności . Foto: PAP/Jarek Praszkiewicz

Polscy hokeiści po 22 latach znowu rywalizowali w mistrzostwach świata Elity! Biało-Czerwoni na turnieju w Czechach trafili do grupy B, która swoje mecze rozgrywali w Ostrawie. 

  • Reprezentacja Polski wywalczyła awans na MŚ Elity przed rokiem, podczas turnieju w Nottingham
  • Podopieczni Roberta Kalabera trafili do grupy B, gdzie jej rywalami są Łotysze, Szwedzi, Francuzi, Słowacy, Amerykanie, Niemcy i Kazachowie
  • Niestety, Polacy pożegnali się z Elitą po porażkach we wszystkich meczach

Reprezentacja Polski wróciła do światowej elity po długich 22 latach występów na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym.

Przed rokiem Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w turnieju mistrzostw dywizji IA w Nottingham i wywalczyli awans wspólnie z Brytyjczykami.

Tegoroczne mistrzostwa świata Elity organizują Czechy, a konkretnie Praga i Ostrawa. Turniej rozpoczął się 10 maja, a zakończył 26 maja, gdy w finale Czechy wygrały ze Szwajcarią 2:0.

W pierwszej fazie 16 zespołów podzielono na dwie grupy. Cztery najlepsze awansowały z każdej z nich awansują do ćwierćfinału. Najsłabsze drużyny w obu grupach opuściły Elitę, a ich miejsce zajmą w przyszłym roku Słowenia oraz Węgry.

Mistrzostwa rozpoczęły się 10 maja, ale Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz zagrali dzień później. Podopieczni Roberta Kalabera postawili ciężkie warunki trzeciej drużynie poprzednich mistrzostw - Łotwie, przegrywając po dogrywce 4:5.

Dzień później polscy hokeiści nie przestraszyli się jednych z głównych faworytów turnieju. Szwedzi wygrali z naszą drużyną 5:1, jednak dwa gole dla "Trzech Koron" padły w końcówce trzeciej tercji, gdy Polacy grali w osłabieniu.

Porażką w regulaminowym czasie zakończył się także mecz z Francją, której nasi reprezentanci ulegli 2:4. Również Słowacy okazali się lepsi od Biało-Czerwonych, wygrywając 4:0.

Z bardzo dobrej strony podopieczni Roberta Kalabera zaprezentowali się w meczu z USA, jednak przegrali z faworytami 1:4. Polacy postawili się też wicemistrzom sprzed roku Niemcom, którzy pokonali naszą drużynę 4:2.

Losy utrzymania w Elicie rozstrzygnęły się w poniedziałkowym spotkaniu, w którym Biało-Czerwoni musieli pokonać Kazachstan. Niestety, "Orły" przegrały 1:3, co przypieczętowało ich spadek na drugi poziom rozgrywkowy.

Terminarz meczów polskich hokeistów w grupie B mistrzostw świata Elity 2024:

11 maja, godz. 16:20 Polska - Łotwa 4:5 po dogrywce
12 maja, godz. 20:20 Szwecja - Polska 5:1
14 maja, godz. 20:20 Polska - Francja 2:4
15 maja, godz. 20:20 Słowacja - Polska 4:0
17 maja, godz. 20:20 Polska - Stany Zjednoczone 1:4
18 maja, godz. 16:20 Niemcy - Polska 4:2
20 maja, godz. 20:20 Kazachstan - Polska 3:1

Czytaj także:

/empe


Polecane

Wróć do strony głównej