Zabójstwo w Niemczech, ucieczka przez Polskę. Błyskawiczna akcja służb na lotnisku

2024-05-11, 11:07

Zabójstwo w Niemczech, ucieczka przez Polskę. Błyskawiczna akcja służb na lotnisku
Błyskawiczna akcja służb. 37-letni Turek zatrzymany. Foto: MSWiA/X

Polskie służby zatrzymały samolot w Pyrzowicach. Z pokładu wyprowadzono 37-letniego Turka podejrzanego o zabójstwo popełnione w Niemczech.

Funkcjonariusze Straży Granicznej tuż przed startem samolotu lecącego do Antalyi zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji, na którego nałożony został Europejski Nakaz Aresztowania w związku z podejrzeniem o zabójstwo na terenie Niemiec. Mężczyzna został wyprowadzony z samolotu, a następnie zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji w Tarnowskich Górach - poinformowało MSWiA.

Rzecznik śląskiego oddziału Straży Granicznej podporucznik Szymon Mościcki powiedział PAP, że do interwencji doszło w środę. W ramach międzynarodowej współpracy służba dyżurna Straży Granicznej otrzymała informację, że podejrzany o zabójstwo 37-letni obywatel Turcji próbuje z podkatowickiego lotniska odlecieć do swojego kraju, do Antalyi.

Błyskawiczna akcja służb

- Sytuacja była dynamiczna, ponieważ samolot miał już startować. Funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych weszli na jego pokład i tego pana zatrzymali i wyprowadzili. Następnie wykonano z nim czynności służbowe i w godzinach wieczornych przekazano go policjantom – opisywał ppor. Mościcki.
Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach sierżant sztabowy Kamil Kubica potwierdził, że zatrzymany przez SG obywatel Turcji jest podejrzany o zabójstwo dokonane w Niemczech.

Posłuchaj

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo (IAR) 0:24
+
Dodaj do playlisty

- Policjanci zjawili się na terenie lotniska, gdzie wykonali niezbędne czynności w sprawie, a następnie przejęli zatrzymanego, który trafił do policyjnej celi. Nad ranem został on doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie zostaną z nim wykonane dalsze czynności – powiedział policjant.

Czytaj także:

dn/X/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej