Festiwal w Cannes w cieniu seksualnego skandalu. Ruch MeToo ujawni sprawców przemocy

2024-05-12, 08:18

Festiwal w Cannes w cieniu seksualnego skandalu. Ruch MeToo ujawni sprawców przemocy
Ruch MeToo zapowiedział ujawnienie nazwisk francuskich aktorów, reżyserów i producentów. Foto: Shutterstock / Tsuguliev

Festiwal w Cannes może przebiegać w cieniu obyczajowych afer. Ruch MeToo zapowiedział ujawnienie nazwisk francuskich aktorów, reżyserów i producentów, którzy dopuszczali się molestowania i przemocy seksualnej.

O nowych oskarżeniach informują "Le Canard Enchaîné" i "Le Figaro". Konserwatywny dziennik pisze o krążącej liście z nazwiskami dziesięciu znanych francuskich reżyserów, aktorów i producentów zamieszanych w afery seksualne.

Posłuchaj

Media zapowiadają falę ruchu MeToo podczas festiwalu w Cannes (IAR) 0:53
+
Dodaj do playlisty

"Stwierdzenie, że środowisko filmowe z ogromnym niepokojem podchodzi do festiwalu w Cannes, to eufemizm" - podkreśla "Le Figaro". Według gazety lista może zostać ujawniona tuż przed rozpoczęciem imprezy i storpedować jej przebieg.

Festiwal w Cannes. "Uważnie śledzimy sytuację"

"Uważnie śledzimy sytuację" - zapewnia na łamach tygodnika "Paris Match" dyrektorka festiwalu Iris Knobloch. Zapowiada, że jeśli pojawią się oskarżenia wobec twórców, to organizatorzy podejmą odpowiednie kroki i ocenią każdy przypadek indywidualnie.

Byłaby to kolejna afera seksualna wśród francuskich filmowców. Ostatnio było głośno o przesłuchaniu Gerarda Depardieu w sprawie napaści seksualnych i o oskarżeniach wobec dwóch znanych reżyserów ze strony aktorki Judith Godrčche.

REKLAMA

Czytaj także:

IAR/bartos

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej