Iga Świątek rozbiła bank z punktami w rankingu WTA. To nowy rekord mistrzyni

2024-05-19, 09:00

Iga Świątek rozbiła bank z punktami w rankingu WTA. To nowy rekord mistrzyni
Iga Świątek pobiła rekord punktowy w rankingu WTA. Foto: PAP/EPA/Alessandro Di Meo

Iga Świątek w finale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3. Dzięki zwycięstwu Polka osiągnęła swój najlepszy dorobek punktowy w rankingu WTA.

Iga Świątek zdobyła 21. tytuł, ale za Polką trudne dwa tygodnie w Rzymie.

W drodze do finału Polka pokonała Angelique Kerber, Julię Putincewą, Bernardę Perę, Julię Putincewą, Angelique Kerber, Madison Keys i Cori Gauff. Do finału doszła bez straty seta, w każdym spotkaniu mając bezpieczną przewagę nad rywalką.

Już awans do finału sprawił, że w wirtualnym rankingu Iga Świątek miała na koncie 11 345 (dotychczas najlepszy jej wynik to 11 085 punktów).

Triumfując w finale Polka jeszcze poprawiła ten wynik. Zdobyła tytuł w stolicy Włoch (trzeci, bo Polka w Rzymie wygrywała już w 2021 i 2022 roku) i teraz będzie mieć w dorobku aż 11 695 punktów.

Obie tenisistki zmierzyły się dwa tygodnie w finale turnieju WTA w Madrycie, gdy po niezwykle emocjonującym i obfitującym we wspaniałe wymiany meczu, triumfowała Polka. Zdaniem kibiców i ekspertów, był to jeden z najlepszych pojedynków w żeńskim tenisie w ostatnich latach.

Świątek - Sabalenka >>> RELACJA Z FINAŁU W RZYMIE

Rywalizacja dwóch najlepszych zawodniczek świata jest w ostatnich miesiącach śledzona przez tenisowych fanów na całym świecie.

Najbliższe zestawienie ukaże się w poniedziałek (20 maja).


Iga Świątek osiągnęła swój najlepszy dorobek punktowy w rankingu WTA   fot.live-tennis.eu Iga Świątek osiągnęła swój najlepszy dorobek punktowy w rankingu WTA fot.live-tennis.eu

Czytaj także:

JK

Polecane

Wróć do strony głównej