IMGW ostrzega przed burzami. Prawie we wszystkich województwach będzie padać

2024-05-19, 08:15

IMGW ostrzega przed burzami. Prawie we wszystkich województwach będzie padać
Burze nie dotrą tylko na wschodnie krańce Polski. Foto: Shutterstock/Nikolay Zaborskikh

Ostrzeżenia dla niemal całej Polski przed burzami. Po wielu dniach suszy IMGW zapowiada je w piętnastu województwach.

Od rana burze mają przechodzić przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Dla reszty kraju ostrzeżenia obowiązują od 13.00 do końca dnia. Burze nie dotrą tylko na wschodnie krańce Polski, w tym do województwa podlaskiego.

Wraz z burzami może spaść lokalnie do 35 milimetrów deszczu, a wiatr ma w porywach mieć prędkość do 75-u kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad.

Burze w Polsce. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

"Od godzin porannych burze miejscami występują na południowym zachodzie. W ostatnim czasie występowały m.in. w rejonie Wrocławia, teraz strefa słabo zorganizowanych burz przemieściła się na północ (rejon miejscowości Prusice, Trzebnica)"  - podaje IMGW na serwisie X. 

Wydane przez IMGW ostrzeżenia są pierwszego, czyli najniższego stopnia.

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz przeważnie do 20 mm, na południu kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C do 26 st. C, chłodnej nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów od 17 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni, jedynie nad morzem północno-wschodni. 

Czytaj także:

IAR/PR24.pl/mk

Polecane

Wróć do strony głównej