Konflikt w Strefie Gazy. Izrael zbombardował obóz dla uchodźców, są zabici

2024-05-20, 06:53

Konflikt w Strefie Gazy. Izrael zbombardował obóz dla uchodźców, są zabici
Gaza. Izraelskie pociski spadły na obóz dla uchodźców Nuseirat. Foto: AA/ABACA/Abaca/East News

31 osób zginęło, a 20 osób jest rannych w wyniku izraelskiego ataku w środkowej części Gazy - przekazała strona palestyńska. Izraelskie pociski spadły na dom w obozie dla uchodźców Nuseirat. Strona izraelska weryfikuje te doniesienia.

Wojska izraelskie poinformowały, że w ciągu ostatniej doby zaatakowały dziesiątki celów w Gazie. Żołnierze wkroczyli m.in. do miasta Rafah, gdzie ukrywają się setki tysięcy palestyńskich uchodźców. Hamas informuje, że ostrzeliwuje pozycje izraelskie na przedmieściach Rafah.

Izrael ostrzelał także cele w północnej i środkowej Gazie. Dotąd sądzono, że tereny te znajdują się pod kontrolą Sił Obrony Izraela. Najnowsze informacje mogą świadczyć o tym, że wojna Izraela z bojownikami Hamasu będzie długa, przed czym ostrzegali władze w Jerozolimie Stany Zjednoczone.

Konflikt w Strefie Gazy. USA naciskają na Netanjahu

Izrael odwiedził doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Przedstawiciel Białego Domu w rozmowie z premierem Benjaminem Netanjahu naciskał, aby Izrael unikał ataku na pełną skalę na Rafah.

Waszyngton domaga się także, aby Izrael przedstawił strategię polityczną dotyczącą przyszłości Gazy po zakończeniu konfliktu.

Czytaj także:

***

IAR/łl

Polecane

Wróć do strony głównej