Chwile grozy na przyjęciu komunijnym. Psy pogryzły 6-latkę, dziecko trafiło do szpitala

2024-05-20, 15:40

Chwile grozy na przyjęciu komunijnym. Psy pogryzły 6-latkę, dziecko trafiło do szpitala
6-letnia dziewczynka została pogryziona przez psy na placu zabaw.Foto: shutterstock/KSikorski

6-letnia dziewczynka została pogryziona przez psy podczas przyjęcia komunijnego w miejscowości Srebrowo (woj. podlaskie). Dziecko z obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala.

Jak przekazała st. asp. Karolina Wojciekian, psy wybiegły ze znajdującej się obok posesji. 

- 6-letnia dziewczynka bawiła się na placu zabaw w miejscowości Srebrowo. Pojawiły się trzy psy rasy mieszanej z jednej z okolicznych posesji. Zwierzęta zaatakowały dziewczynkę. Do chwili obecnej ustalamy, czy dziecko zostało pogryzione przez wszystkie psy, czy tylko jednego. Wszystkie psy należą do tego samego właściciela. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala karetką pogotowia - przekazała st. asp. Karolina Wojciekan, rzecznik prasowa KMP w Łomży.

Właścicielowi psów grożą surowe kary

Na tym sprawa się nie zakończy. Właścicielowi grożą konsekwencje prawne w związku ze zdarzeniem.

- Jest to wykroczenie z art. 77 kodeksu wykroczeń. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnego zakresu odpowiedzialności właściciela psów - poinformowała st. asp. Karolina Wojciekan.

Zgodnie ze wspomnianym artykułem, za niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, właścicielowi grozi kara grzywny do 250 zł lub nagana. Co więcej, jeśli zwierzę stworzyło zagrożenie dla życia lub zdrowia innych osób, trzeba liczyć się z podwójną karą. W przypadku wystąpienia uszczerbku na zdrowiu, np. przy pogryzieniu, właściciel może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Wymiar kary jest wówczas uzależniony od uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego. 

Czytaj także:

egz

Polecane

Wróć do strony głównej