Ciężarówka zderzyła się z autobusem na trasie S3. Zginęli dwaj kierowcy

2024-05-21, 12:39

Ciężarówka zderzyła się z autobusem na trasie S3. Zginęli dwaj kierowcy
Do tragicznego wypadku doszło na S3 w stronę Szczecina. Dwóch kierowców zginęło.Foto: PAP/Marcin Bielecki

Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku niedaleko miejscowości Gryfino (woj. Zachodniopomorskie). Samochód ciężarowy uderzył w stojący na poboczu autobus techniczny. 

Do wypadku doszło około godz. 6:45 na trasie S3 między węzłami Gryfino i Klucz w kierunku Szczecina. 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pojazd ciężarowy z naczepą uderzył w autobus techniczny, który przybył w celu naprawy innego autokaru. Następnie ciężarówka wpadła do przydrożnego rowu, gdzie stanęła w płomieniach. Niestety kierowca poniósł śmierć na miejscu - informuje asp. Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy KPP w Gryfinie. 

Obaj kierowcy autobusu zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ich stan określano jako ciężki. - Jeden z nich zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku. Trwają czynności pod nadzorem prokuratora, które mają wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Ruch w miejscu wypadku aktualnie odbywa się jednym pasem - przekazał asp. Jakub Kuźmowicz. 

Jak informuje policja, w związku z potrzebą usunięcia z drogi pojazdów i wykonania niezbędnych czynności, utrudnienia mogą potrwać do godzin wieczornych. 

Czytaj także:

egz

Polecane

Wróć do strony głównej