Słynny trener kończy karierę. Claudio Ranieri będzie miał wyjątkowe pożegnanie

2024-05-22, 15:23

Słynny trener kończy karierę. Claudio Ranieri będzie miał wyjątkowe pożegnanie
Claudio Ranieri wywalczył utrzymanie z Cagliari. Foto: PAP/EPA/ELISABETTA BARACCHI

72-letni szkoleniowiec Claudio Ranieri, po zakończeniu trwającego sezonu zakończy swoją trenerską karierę. Włoch w ostatnich tygodniach prowadził Cagliari, które zapewniło sobie utrzymanie w lidze.

  • Claudio Ranieri opuści po sezonie występującą we włoskiej ekstraklasie ekipę Cagliari za porozumieniem stron - ogłosił klub
  • Telewizja Sky Sports podała, że 72-letni szkoleniowiec przejdzie na emeryturę


Cagliari pokonało w niedzielę Sassuolo i zagwarantowało sobie utrzymanie w elicie. Przed ostatnią kolejką Serie A ma 36 punktów i zajmuje 15. miejsce.

Ranieri dołączył do zespołu z Sardynii w ubiegłym roku i wywalczył z nim awans do elity. Jego kontrakt miał obowiązywać jeszcze przez rok. Pracował z tym klubem także w 1988 roku.

- Pan Ranieri żegna się z Cagliari. W tych dwóch okresach w klubie zawsze osiągał najważniejszy cel. Łzy radości i wdzięczność dla człowieka, który napisał niektóre z najpiękniejszych rozdziałów historii Cagliari. Pozostanie niezapomniany w sercach naszych kibiców - napisano.W ostatniej kolejce Cagliari zmierzy się z Fiorentiną, a więc klubem, który doświadczony szkoleniowiec prowadził w latach 1993-1997, zdobywając z nią Puchar i Superpuchar Włoch.

W przeszłości Ranieri pracował m.in. w Juventusie Turyn, AS Roma, Interze Mediolan, ale największy sukces osiągnął w Anglii, gdy sensacyjnie triumfował w Premier League z ekipą Leicester City w 2016 roku.

Był także trenerem Chelsea Londyn, Fulham Londyn, Watfordu, Valencii czy Atletico Madryt.

- Postanowiłem odejść teraz, bo to właściwa decyzja. Robię to niechętnie, bo to trudne i bolesne, ale uważam, że słuszne - powiedział Ranieri w materiale wideo na oficjalnej stronie Cagliari.

Czytaj także:

kp/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej