REKLAMA

Zmiany na stacjach. Dobre informacje dla kierowców

2024-05-22, 16:15

Zmiany na stacjach. Dobre informacje dla kierowców
e-petrol: za tankowanie benzyny Pb95 najwięcej płaci się w woj. kujawsko-pomorskim. Foto: Shutterstock/Studio113

W mijającym tygodniu przecena na stacjach paliw przyspieszyła - wskazali w najnowszym komentarzu analitycy portalu e-petrol.pl. Zwrócili uwagę, że ceny spadają już od początku maja.

"W ostatnich dniach detaliczne ceny 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego spadły o 5 groszy i wynoszą odpowiednio 6,57 zł/l i 6,59 zł/l. Potaniał też autogaz. Koszt tankowania tego paliwa po 4-groszowej obniżce to średnio 2,78 zł/l i jest to jego najniższa cena od sierpnia ubiegłego roku" - informują analitycy e-petrol.pl.

Dodali, że najbardziej atrakcyjne ceny paliw notowane są aktualnie w woj. warmińsko-mazurskim. Najtaniej można tam zatankować wszystkie podstawowe gatunki paliw - benzyna 95-oktanowa kosztuje 6,46 zł/l, diesel 6,47 zł/l, a autogaz 2,65 zł/l.

Gdzie jest najdroższe paliwo?

Z kolei najwyższe rachunki za tankowania mają kierowcy w woj. dolnośląskim; najdroższy jest tam olej napędowy, który kosztuje średnio 6,64 zł/l, a także autogaz z ceną 2,84 zł/l.

Za tankowanie benzyny Pb95 najwięcej płaci się w woj. kujawsko-pomorskim. W tym regionie litr tego paliwa to średnio wydatek na poziomie 6,69 zł.

REKLAMA

Czytaj także:

PAP/PR24.pl/mk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej