Wojna w Ukrainie. Ataki Rosjan na kilku odcinkach. Nowe informacje z frontu

2024-05-24, 10:41

Wojna w Ukrainie. Ataki Rosjan na kilku odcinkach. Nowe informacje z frontu
Rosjanie powstrzymywani na północy obwodu charkowskiego. Foto: Shutterstock/Dmytro Larin

Ukraińscy obrońcy powstrzymują atak Rosjan na północy obwodu charkowskiego. Agresor naciera jednak także na innych odcinkach frontu. Atakuje też z powietrza ludność cywilną.

Rosjanie zintensyfikowali ataki na kilku odcinkach frontu - przede wszystkim w Donbasie na przedmieściach strategicznie ważnego miasta Czasiw Jar i na wschodzie obwodu charkowskiego w kierunku Kupiańska.

Na północy Charkowszczyzny, gdzie Kreml dwa tygodnie temu rozpoczął nową ofensywę, brak jest informacji o istotnych przesunięciach rosyjskich pozycji. Według ukraińskiego dowództwa - choć Rosjanie kontrolują część przygranicznego miasta Wowczańsk, to udało się ich tam zatrzymać w walkach ulicznych.

Ukraińcy się  bronią

Przesuwanie się Rosjan w kierunku Charkowa jest blokowane, ale coraz częściej atakują oni z powietrza to drugie co do wielkości ukraińskie miasto. Wczoraj wystrzelili na Charków co najmniej 15 rakiet S-300. Zabili 7 cywilów, kilkudziesięciu ranili. Ukraińskie władze apelują do zachodu o dostarczenie dodatkowych systemów obrony przeciwlotniczej.

Posłuchaj

Ukraińscy obrońcy powstrzymują atak Rosjan na północy obwodu charkowskiego (IAR) 0:50
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/Paweł Buszko/mk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej