REKLAMA

Nowe informacje o ofiarach na Majorce. Zginął lokalny bohater

2024-05-24, 18:37

Nowe informacje o ofiarach na Majorce. Zginął lokalny bohater
Budynek restauracji Medusa Beach Club zawalił się na hiszpańskiej plaży . Foto: PAP/EPA/Cati Cladera

Dwie Niemki, Hiszpanka i Senegalczyk - to śmiertelne ofiary zawalenia się budynku na Majorce. Medusa Beach Club był bardzo popularnym wśród turystów miejscem.

Niemki miały 20 i 30 lat, spędzały na Majorce urlop. 23-letnia Hiszpanka pracowała w klubie jako kelnerka. O Senegalczyku było głośno siedem lat temu, gdy uratował życie tonącemu w morzu mężczyźnie. 44-latek pracował w pobliskim studiu fitness. Do feralnego budynku poszedł na jedzenie. Zagrożone jest wciąż życie pięciu osób, kilkanaście jest lżej rannych.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem. Jak twierdzą strażacy, najpierw zawaliło się pierwsze piętro, które mogło nie wytrzymać dużej tego dnia frekwencji, potem budynek runął aż do piwnicy.

Niemcy wśród rannych

Medusa Beach Club jest popularnym miejscem zabawy zagranicznych turystów, szczególnie wśród Niemców. Po pierwszej informacji o tragedii, w Niemczech obok wyrazów współczucia pojawiły się obawy, że wśród ofiar będą również obywatele tego kraju. Z nieoficjalnych informacji wynika, że są także wśród rannych.

Posłuchaj

Niemki wśród ofiar katastrofy na Majorce. O szczegółach Adam Górczewski, korespondent Polskiego Radia (IAR) 0:44
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/Adam Górczewski/kg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej