Wypadek w Olsztynie. Wywrotka taranowała wszystko na swojej drodze, wielu rannych

2024-05-27, 21:35

Wypadek w Olsztynie. Wywrotka taranowała wszystko na swojej drodze, wielu rannych
Wypadek w Olsztynie. Foto: KWP w Olsztynie

W Olsztynie wywrotka staranowała miejski autobus i auta osobowe. Kilkanaście osób trafiło do szpitali. Stan pięciu poszkodowanych określono jako zagrażający życiu. Kierowca ciężarówki był kompletnie pijany.

Do wypadku doszło w poniedziałek pod wieczór na ul. Bałtyckiej, na wysokości szkoły ekonomicznej. Ciężarowa wywrotka do przewozu żwiru, jadąca w kierunku centrum Olsztyna, staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała.

Następnie ciężarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego, w którym było 16 osób. Uszkodziła też wiatę przystankową i zjechała z nasypu wysokości około czterech metrów.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Grzegorz Różański przekazał, że łącznie w zdarzeniu brało udział 26 osób, z czego 12 trafiło do szpitali. Wśród nich było pięć osób, które były przytomne, ale ich obrażenia określono jako zagrażające życiu.

Wśród poszkodowanych są osoby niepełnoletnie.

Wypadek w Olsztynie. Kierowca miał dwa promile

Jak podała policja, kierowca ciężarówki był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu zdarzenia było 12 samochodów pożarniczych, 48 strażaków, załogi karetek oraz policjanci. Po wypadku zamknięta jest ul. Bałtycka od skrzyżowania z ul. Jeziorną do wjazdu na Likusy.

Z ciężarówki i uszkodzonych samochodów wyciekło na jezdnię dużo płynnych substancji, które neutralizują strażacy.

Czytaj także:

jp/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej