Burze nad Polską. Już ponad 2 tys. interwencji strażaków

2024-06-22, 20:00

Burze nad Polską. Już ponad 2 tys. interwencji strażaków
Strażacy pomagają w usuwaniu szkód po przejściu gwałtownych burz. Foto: Komenda Główna Straży Pożarnej / x.com

Do godz. 18.00 straż pożarna w całym kraju odebrała już 2001 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic - poinformował rzecznik KG PSP Karol Kierzkowski. Najwięcej przypadków zgłoszono w województwie śląskim.

- Najwięcej interwencji miało miejsce w województwach: śląskim - 471, podkarpackim - 406, lubelskim - 263, łódzkim - 151, małopolskim - 149 oraz wielkopolskim - 100 - poinformował rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.

- W sobotę do godz. 18. Straż Pożarna w całym kraju odebrała już 2001 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic - zaznaczył. 

Straż pożarna apeluje o rozwagę

Karol Kierzkowski wyjaśnił, że znaczna część interwencji strażaków była związana z wystąpieniem silnego wiatru, który towarzyszył burzom. Straż pożarna apeluje o sprawdzanie ostrzeżeń i prognoz.

Posłuchaj

Karol Kierzkowski o interwencjach strażaków (IAR) 0:20
+
Dodaj do playlisty

W niedzielę pogoda się uspokoi. W nocy z soboty na niedzielę możliwe są zanikające, słabe burze na wschodzie kraju. - Nieco więcej deszczu może spaść w okolicach Bieszczad - powiedział dyżurny synoptyk IMGW Michał Folwarski.

REKLAMA

W niedzielę nie są spodziewane żadne burze. Na północy kraju mogą wystąpić jedynie opady deszczu. Temperatura powietrze wyniesie do 26 stopni Celsjusza na poł

Zobacz także:

IAR/PAP/ka

Gdzie jest burza? Mapa:

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej