Wypadek na trasie Rajdu Polski. Wielokrotny mistrz świata Sebastien Ogier trafił do szpitala

2024-06-25, 11:32

Wypadek na trasie Rajdu Polski. Wielokrotny mistrz świata Sebastien Ogier trafił do szpitala
Kierowca rajdowy Sebastian Ogier miał wypadek w Polsce. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala.Foto: KWP Olsztyn/AFP/EAST NEWS/VALERY HACHE

Francuski rajdowiec Sebastien Ogier miał wypadek w czasie przejazdu zapoznawczego na trasie Rajdu Polski. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, w tym francuski kierowca. 

O zdarzeniu poinformował portal rmf24.pl. Jak napisano, do wypadku miało dojść w miejscowości Włosty koło Gołdapi w woj. warmińsko-mazurskim. 

Samochody miały się zderzyć na szutrowym odcinku drogi, znajdującym się na wzniesieniu. Jak informuje rmf24.pl, Sebastian Ogier wraz z pilotem jechali rajdowym samochodem. W drugim pojeździe znajdowały się dwie kobiety. 

Zdarzenie zostało potwierdzone przez zespół Toyoty, do którego należy Sebastien Ogier.

"Seb i Vincent podczas rekonesansu przed Rajdem Polski uczestniczyli w wypadku drogowym i zostali zabrani na badania lekarskie. Dalsze informacje przekażemy w odpowiednim czasie" - czytamy w komunikacie.

REKLAMA

Wezwano helikoptery LPR

Na miejsce miały zostać skierowane dwa helikoptery lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Francuski kierowca został przetransportowany do szpitala jednym z nich.

Drugim zabrano kobietę, która kierowała osobówką. U wszystkich rannych podejrzewane są urazy kręgosłupa i klatki piersiowej. 

Ośmiokrotny mistrz świata

Sebastien Ogier urodził się 17 grudnia 1983 roku. Jest kierowcą rajdowym i wyścigowym. W swojej karierze ośmiokrotnie zostawał mistrzem świata w rajdach. Debiutował w 2005 roku we francuskiej federacji dla młodych zawodników. Od 2020 roku reprezentuje zespół Toyota GAZOO Racing WRT.

Czytaj także:

rmf24.pl/egz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej