"Biden nie nadaje się na kolejną kadencję". Opinia dziennikarza po wywiadzie z prezydentem

2024-07-10, 18:30

"Biden nie nadaje się na kolejną kadencję". Opinia dziennikarza po wywiadzie z prezydentem
Prezydent USA Joe Biden.Foto: Photo: EPA/ANDRE PAIN

Uznany dziennikarz stacji telewizyjnej ABC George Stephanopoulos, który przeprowadził niedawno wywiad z Joe Bidenem, został nagrany, gdy powiedział prywatnie, że nie sądzi, by prezydent był w stanie rządzić przez kolejne cztery lata - podaje w środę dziennik "Washington Post".

5 lipca Joe Biden udzielił wywiadu Georgowi Stephanopoulosowi. Było to pierwsze medialne wystąpienie prezydenta po nieudanej debacie telewizyjnej z Donaldem Trumpem. Biały Dom liczył na to, że rozmowa ze z dziennikarzem ABC zatrze wrażenie zagubienia i nieporadności Bidena w telewizyjnym starciu z Trumpem.

W trwającej 20 minut rozmowie ze Stephanopoulosem Biden wielokrotnie przekonywał, że jego słaby występ w debacie był jedynie "złym epizodem" spowodowanym "mocnym przeziębieniem" i wycieńczeniem. Podkreślał, że nadal jest najlepszym kandydatem, który może pokonać Trumpa.

George Stephanopoulos został kilka dni po wyemitowaniu wywiadu zaczepiony na ulicy w Nowym Jorku i zapytany o to, czy jego zdaniem prezydent podołałby drugiej kadencji. Odpowiedź dziennikarza została nagrana i wrzucona do Internetu. Stacja ABC wydała komunikat, iż Stephanopoulos wyraził własną opinię, a nie stanowisko firmy.

Także dzienniki "New York Times" i "Washington Post" oceniły, że wywiad Bidena z ABC nie uśpił obaw wyborców i wielu Demokratów martwi się o to, czy Biden jest w stanie pokonać Trumpa w wyborach prezydenckich. 

REKLAMAPR24/PAP/sw

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej