Kubica będzie próbował chodzić
Jeszcze kilka tygodni potrwa pobyt Roberta Kubicy w szpitalu w Pietra Ligure we Włoszech. Okres ten zostanie poświęcony na rehabilitację polskiego kierowcy F1.
2011-04-04, 13:30
Jej najważniejsza część dotyczyć będzie zoperowanej stopy.
- W najbliższych dniach rozpoczniemy obciążanie zoperowanej stopy, aby mógł na niej stanąć - wyjaśnił rzecznik placówki Roberto Carrozzino i poinformował, że gdy do tego dojdzie, lekarze poinformują o tym w biuletynie medycznym.
Właśnie rehabilitacją, prowadzoną w szpitalu Santa Corona, rzecznik wytłumaczył konieczność pozostania Kubicy w tej klinice. Pytany, kiedy polski kierowca Formuły 1 może zacząć chodzić, Carrozino odparł, że niebawem.
Nie wiadomo natomiast, stwierdził rzecznik, kiedy Kubica zacznie stawiać pierwsze kroki, a tym bardziej - jak zauważył - kiedy będzie mógł opuścić szpital.
REKLAMA
Robert Kubica pozostaje w szpitalu w Pietra Ligure od 6 lutego, kiedy to uległ groźnemu wypadkowi podczas rajdu samochodowego w Ligurii. W ciągu dwóch tygodni od zdarzenia konieczne były aż 4 operacje: stopy, łokcia, barku i zmiażdżonej dłoni.
ah, IAR
REKLAMA