Liga Konferencji. Legia Warszawa poznała rywali. Jeszcze z nimi nie grała

2024-07-18, 07:16

Artur Jędrzejczyk. Foto: PAP/Leszek Szymański

Caernarfon Town FC będzie przeciwnikiem Legii Warszawa w 2. rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Konferencji. W zaciętej rywalizacji w 1. rundzie walijski zespół wyeliminował Crusaders FC z Irlandii Północnej. Po zwycięstwie u siebie 2:0, w rewanżu uległ 1:3, ale w rzutach karnych wygrał 8-7.

Do przerwy rewanżowego meczu w Belfaście Walijczycy prowadzili 1:0, czyli łącznie w dwumeczu już 3:0, ale w drugiej połowie stracili trzy bramki - między 47. i 72. minutą. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc przeciwnika dla Legii musiały wyłonić rzuty karne.

Polskie kluby uczestniczące w Lidze Konferencji - oprócz Legii również Śląsk Wrocław - nie grały w pierwszej rundzie eliminacji. W kolejnej rywalem wrocławian, wicemistrzów Polski, będzie łotewski FC Ryga.

Mecze 2. rundy odbędą się 24-25 lipca oraz 1 sierpnia. Legia pierwsze spotkanie rozegra u siebie, a Śląsk na wyjeździe.

W 2. rundzie eliminacji LK może wystąpić także Wisła Kraków, jeśli wcześniej odpadnie z el. Ligi Europy. W takim przypadku rywalem krakowskiego zespołu będzie duński Broendby IF.

"Biała Gwiazda" jest jednak bliska awansu do 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy - u siebie wygrała z kosowskim zespołem Llapi Podujevo 2:0, rewanż w czwartek.