Wielka forma Darii Pikulik trwa. Polka w czołówce Tour de France!

2024-08-12, 16:35

Daria Pikulik. Foto: Peter Dejong/Associated Press/East News

Daria Pikulik (Human Powered Health) zajęła szóste miejsce w Hadze, na pierwszym etapie wyścigu Tour de France. Najszybciej finiszowała Holenderka Charlotte Kool (dsm-firmenich). Pikulik w niedzielę zdobyła srebrny medal igrzysk w Paryżu w kolarstwie torowym.

Płaski, 123-kilometrowy etap z Rotterdamu do Hagi, zakończył się zgodnie z oczekiwaniami - finiszem z peletonu. Kool wyprzedziła Finkę Anniinę Ahtosalo (Uno-X Mobility) oraz byłą mistrzynię świata Włoszkę Elisę Balsamo (Lidl-Trek).

Na dalszych miejscach w zasadniczej grupie przyjechały: 40. Marta Lach (Ceratizit-WNT), 58. Katarzyna Niewiadoma i 68. Agnieszka Skalniak-Sójka (obie Canyon-SRAM). 25 sekund po peletonie dojechała do mety 122. Karolina Kumięga (UAE Team ADQ).

W klasyfikacji generalnej, dzięki bonifikacie, Kool wyprzedza o cztery sekundy Ahtosalo oraz o sześć sekund Balsamo. Dziesięciosekundową stratę ma ponad sto zawodniczek, a wśród nich Pikulik, Lach, Niewiadoma i Skalniak-Sójka.

Ośmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w słynnej stacji narciarskiej Alpe d'Huez.