Liga Mistrzów. Jagiellonia zaczęła, rywale skończyli. Koniec marzeń mistrzów Polski o Champions League

2024-08-13, 20:52

Jagiellonia przegrała na wyjeździe z Bodo/Glimt i odpadła z rywalizacji o LM. Foto: PAP/Artur Reszko

Jagiellonia przegrała na wyjeździe z Bodo/Glimt 1:4 i odpadła z rywalizacji o fazę grupową Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zagrają w 4. rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Jagiellonia, która w pierwszym meczu przegrała 0:1, wyszła na prowadzenie już w 4. minucie. Z ostrego kąta w polu karnym uderzał Pululu, jednak jego strzał sparował bramkarz. W sytuacji świetnie odnalazł się Jesus Imaz, który strzelał dwukrotnie - za pierwszym razem piłkę odbili obrońcy, za drugim odbiła się od poprzeczki, a następnie od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Gospodarze przystąpili do odrabiania strat jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie Sondre Fet popisał się efektownym strzałem zza szesnastego metra i doprowadził do wyrównania. Zaledwie cztery minuty później Isak Maatta znalazł zbyt dużo miejsca w polu karnym mistrza Polski, dzięki czemu wyprowadził norweską drużynę na prowadzenie.

W 56. minucie było już 3:1. Sondre Fet ponownie uderzał zza pola karnego. Tym razem Sławomir Abramowicz dosięgnął piłki, jednak ta odbiła się od słupka, a następnie przekroczyła linię bramkową. Wynik meczu w 71. minucie ustalił Kasper Hogh.

Po porażce Jagiellonia "spadła" do 4. rundy eliminacji Ligi Europy, w której rywalem będzie lepszy zespół z pary Panathinaikos Ateny - Ajax Amsterdam (w pierwszym meczu holenderski zespół wygrał na wyjeździe 1:0). Mistrzowie Polski mają już zapewniony co najmniej udział w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Bodo/Glimt - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)

Bramki: dla Bodo/Glimt - Sondre Brunstad Fet dwie (34, 56), Isak Dybvik Maatta (38), Kasper Hogh (71); dla Jagiellonii - Patrick Berg (4-samobójcza).

Żółte kartki: Bodo/Glimt - Jens Petter Hauge, Andreas Helmersen; Jagiellonia - Dominik Marczuk.

Sędzia: Benoit Bastien (Francja).

Bodo/Glimt: Nikita Hajkin - Fredrik Sjoevold, Jostein Gundersen, Odin Bjoertuft, Fredrik Andre Bjoerkan (82. Adam Sorensen) - Hakon Evjen (74. August Mikkelsen), Patrick Berg, Sondre Brunstad Fet (67. Ulrik Saltnes) - Isak Dybvik Maatta (67. Sondre Sorli), Kasper Hogh (74. Andreas Helmersen), Jens Petter Hauge.

Jagiellonia: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Joao Moutinho - Dominik Marczuk, Taras Romanczuk (80. Jarosław Kubicki), Aurelien Nguiamba (61. Nene), Kristoffer Hansen (67. Miki Villar) - Jesus Imaz (80. Tomas Silva) - Afimico Pululu (67. Lamine Diaby-Fadiga).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Bodoe/Glimt. Awans: Bodoe/Glimt.

Jagiellonia zagra w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy ze zwycięzcą dwumeczu Panathinaikos Ateny - Ajax Amsterdam.