US Open. Drugi set nie zostawił złudzeń. Iga Świątek w ćwierćfinale!

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open. Polka ograła w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu Ludmiłę Samsonową 6:4, 6:1.

2024-09-03, 02:45

Iga Świątek zagra w ćwierćfinale US Open . Foto: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Mecz rozpoczął się od gema serwisowego Polki, który Iga Świątek wygrała bez straty punktu. W kolejnych fragmentach pierwszego seta obie zawodniczki długo potrafiły utrzymać swoje podanie. Doszło do tego dopiero w dziesiątej, decydującym o losach pierwszego seta partii. Świątek poradziła sobie z serwisem Samsonowej do zera, kończąc seta wynikiem 6:4.

Drugi set rozpoczął się dla Polki w najlepszy możliwy sposób - najpierw liderka światowego rankingu wygrała swój gem serwisowy, a potem po raz drugi przełamała rywalkę. Kluczowy dla losów rywalizacji, a zarazem szczególnie wyrównany był czwarty gem - po serii równowag Świątek wykorzystała swój czwarty break point i miała już otwartą drogę do ostatecznego triumfu. Do końca meczu rozstawiona z numerem szesnastym Samsonowa wygrała tylko jednego gema.

W ćwierćfinale Świątek zagra z Amerykanką Jessicą Pegulą, która pokonała Rosjankę Dianę Sznajder.

Kiedy mecz Światek vs Pegula?

Mecz zaplanowano na środę 4 września. Organizatorzy jeszcze nie podali godziny rozpoczęcia spotkania.

Polka i Amerykanka mierzyły się datą dziewięciokrotnie, a sześć z tych meczów wygrała Polka. Ostatni bardzo zdecydowanie - podczas WTA Finals 2023 oddała przeciwniczce tylko jednego gema.