Igrzyska Paralimpijskie Paryż 2024. Kolejny medal dla Polski. Marek Dobrowolski wywalczył brąz

Marek Dobrowolski zdobył brązowy medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w strzelaniu z karabinu dowolnego, trzy postawy, 50 metrów (klasa R7). Aktualny dorobek polskiej ekipy to osiem krążków: trzy złote, srebrny i cztery brązowe.

2024-09-03, 16:09

Marek Dobrowolski zdobył brązowy medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w strzelaniu z karabinu dowolnego, trzy postawy, 50 metrów (klasa R7). Foto: Wojciech Olkusnik/East News

Wcześniej we wtorek srebro w pchnięciu kulą w klasie F34 wywalczyła Lucyna Kornobys.

Co najmniej srebrny medal zapewniła sobie tenisistka stołowa Natalia Partyka, pokonując w półfinale klasy WS10 Tajwankę Shiau Wen Tian 3:2 (11:6, 11:5, 8:11, 12:14, 11:8). Finał zostanie rozegrany w środę.

Miejsce na podium zagwarantował sobie także kolejny przedstawiciel tej dyscypliny sportu Rafał Czuper (MS2) po zwycięstwie nad Włochem Federico Crosarą 3:1 (11:6, 12:14, 11:3, 11:4).

Jeszcze we wtorek o awans do finału singla w kategorii MS10 będzie walczyć Patryk Chojnowski. Jego przeciwnikiem będzie Francuz Mateo Boheas.

Polacy do tej pory wywalczyli w Paryżu osiem medali: trzy złote, srebrny i cztery brązowe.

Dwa złote zdobył pływak Kamil Otowski na 50 i 100 m st. grzbietowym (S1). Na najwyższym stopniu podium stanęli także tenisiści stołowi Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w deblu (MD18). Srebrny wywalczyła wspomniana Lucyna Kornobys w pchnięciu kulą (F34), a brązowe, oprócz strzelca Dobrowolskiego, wywalczyli: Lech Stoltman w pchnięciu kulą (F55), tenisiści stołowi Karolina Pęk i Piotr Grudzień w mikście XD17 oraz w deblu Pęk i Natalia Partyka (WD20).